Prezydent uważa, że z oceną rządu należy poczekać co najmniej do czasu wygłoszenia expose. Bronisław Komorowski jest przekonany, że premier Kopacz dokona wyboru najważniejszych spraw. Dodał, że właśnie pod tym kątem podejmowano decyzje personalne.

Zaznaczył, że skład gabinetu zaproponowany przez Ewę Kopacz świadczy o chęci łączenia, a nie dzielenia. To szczególnie ważne w kontekście zbliżających się wyborów i stabilności kraju. Prezydent Komorowski ocenił, że ruchy wykonane przez Ewę Kopacz są dobrą prognozą dla jej rządu. Zaapelował też, żeby dać rządowi sto dni spokoju, które pomogą rozpocząć pracę nowej radzie ministrów.

Bronisław Komorowski odwiedził dziś Białystok. Gościł na Wschodnim Kongresie Gospodarczym, uczestniczył w centralnych obchodach święta Służby Celnej oraz wziął udział w spotkaniu Białostockiej Akademii Rodziny.

Ewa Kopacz z kolei zaprezentowała dziś skład swojego rządu. Są w nim ministrowie, którzy zachowują swoje stanowiska - jak Janusz Piechociński, Bartosz Arłukowicz czy Joanna Kluzik-Rostkowska, a także awansowany na stanowisko wicepremiera szef MON Tomasz Siemoniak, jak i nowe twarze. Największe kontrowersje budzi osoba Grzegorza Schetyny, który ma objąć MSZ.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kto w nowym rządzie? OPINIE, KOMENTARZE NA ŻYWO >>>