Chodzi między innymi o wadliwie działający program e-partia. Na system wspomagający zarządzanie partią ugrupowanie przeznaczyło blisko 2 miliony złotych - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Przemysław Nowak.

Zamówiony system nie został dokończony i działa wadliwie. Poza tym według powiadamiającego osoba, która realizowała ten projekt, jest powiązana z władzami partii - dodał Przemysław Nowak.

Podejrzenie popełnienia przestępstwa dotyczy członków zarządu Twojego Ruchu - między innymi Janusza Palikota oraz Artura Dębskiego, który w zeszłym tygodniu opuścił klub parlamentarny partii.

Zawiadomienie, skierowane do prokuratury przez byłego członka Twojego Ruchu Janusza Niedźwieckiego, dotyczy nadużycia udzielonych uprawnień i wyrządzeniu szkody w wielkich rozmiarach. Do czynu miało dojść od września 2011 do września 2014 roku.

W piątek z klubu Twojego Ruchu odeszło 12 posłów. W klubie zostało 15 posłów z 40, którzy dostali się do Sejmu po wyborach w 2011 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Ekspert: Rozłam w Twoim Ruchu zapowiada nieuchronny koniec tej partii>>>