PiS domaga się dymisji Małgorzaty Fuszary, pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania. Chodzi o wypowiedź w dyskusji naukowej z 2012 roku, w której Małgorzata Fuszara zastanawia się, jaki jest sens utrzymywania zakazu kazirodztwa w odniesieniu do rodzeństwa.

Jarosław Kaczyński powiedział, że profesor Fuszara nie powinna dłużej pozostawać na swym stanowisku, na które została powołana w lipcu tego roku. Zdaniem prezesa PiS, prowadziła ona seminaria, których przesłanie było następujące: trzeba podjąć dyskusję nad dopuszczalnością kazirodztwa. Kaczyński mówił, że za to, iż taka osoba znalazła się w rządzie, odpowiadają premier Ewa Kopacz i wicepremier Janusz Piechociński. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Rzecznik PiS: Fuszara popiera kazirodztwo! Żądamy dymisji! WYCIEKŁO NAGRANIE>>>

Prezes PiS dodał, że jest to jeden z przykładów, jak obecny rząd uczestniczy w kampanii niszczenia tradycyjnych wartości i polskiej rodziny. - Niszczenie obyczajów niszczy naród, niszczy młodzież - mówił Kaczyński. Zaznaczył, że trzeba się temu przeciwstawić. Zdaniem Kaczyńskiego, obecny rząd promuje te szkodliwe zjawiska poprzez otwarcie na ideologię lewicową. - Kto chce wchodzić w sojusz z lewactwem, podnosi rękę na polską rodzinę, podnosi rękę na Polskę - mówi.

Wiadomo już, że nagranie pochodzi z konferencji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim z 2012 roku. Na portalu Youtube zamieścił je dziennikarz Samuel Pereira.

Po ujawnieniu jej wypowiedzi z 2012 roku Małgorzata Fuszara opublikowała oświadczenie, w którym twierdzi, że jest "przeciwko jakimkolwiek zmianom prawnym odnoszącym się do kazirodztwa". "Jest ono w Polsce zarówno nieusuwalną przeszkodą małżeńską, jak i przestępstwem. Nie są prowadzone żadne prace nad zmianą tego stanu prawnego" - czytamy w komunikacie.

Małgorzata Fuszara napisała, że we wstępie do debaty podczas konferencji o "Nienormatywnych praktykach rodzinnych" wspomniała o debatach naukowych, które toczyły się wówczas na ten temat w Wielkiej Brytanii i Niemczech.