Na przypadające w przyszłym roku 25-lecie polskich samorządów Ewa Kopacz zapowiada przegląd ich funkcjonowania. Podjęcie takich kroków uzgodniła na spotkaniu z liderami sejmowych partii politycznych, które mają się teraz odbywać w miarę regularnie.

Premier tłumaczyła, że chodzi przede wszystkim o wskazanie dobrych i złych stron naszych samorządów, a potem podjęcie działań mających na celu poprawę sytuacji. Przegląd ma zostać dokonany przez komisję nadzwyczajną, w której skład wejdą przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. Na spotkaniu z Ewą Kopacz zabrakło przedstawicieli Prawa Sprawiedliwości i klubu Sprawiedliwej Polski. Mimo to premier zadeklarowała, że nadal jest otwarta na dyskusję z posłami. Ewa Kopacz poinformowała, że przyjęła zaproszenie do rozmów z każdym z klubów, których liderzy byli na dzisiejszym spotkaniu.

Ewa Kopacz zaznaczyła, że takie spotkania mają się teraz odbywać cyklicznie, choć terminy nie będą ustalane "na sztywno". Jak podkreśliła premier, w czasie ich trwania chce rozmawiać przede wszystkim o sprawach, które dają realne szanse na osiągnięcie kompromisu. Ewa Kopacz dodała, że jest zadowolona z dzisiejszego spotkania, bo stało ono na wysokim poziomie merytorycznym.

ZOBACZ TAKŻE: Premier Kopacz przyjdzie na kolejne posiedzenie klubu PiS>>>