Tabloid wieszczy, że może to być kolejny wątek afery z wyłudzaniem sejmowych pieniędzy przez posłów. "Fakt" sprawdził informacje dotyczące wyjazdów Adama Hofmana do Wrocławia. Okazało się, że w czasie trzech pobytów w ubiegłym roku w luksusowym hotelu The Granary - La suite wydał na nocleg 2,6 tys. zł pobranych z kasy Kancelarii Sejmu.

Ten fakt zastanawia gazetę, ponieważ poseł jednocześnie od lat wpisuje do oświadczenia majątkowego 80-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Do 2012 roku zarabiał na jego wynajmie - rok temu żadnych dochodów z tego tytułu jednak już nie wpisał. - Jestem współwłaścicielem tego mieszkania, nie wykonuję jednak swoich uprawnień właścicielskich, które powierzyłem do wykonania pozostałemu współwłaścicielowi - wyjaśnił "Faktowi" polityk. Przekonywał, że z lokalu korzystają "osoby trzecie", w związku z tym on nie może nocować w mieszkaniu. 

Tymczasem prokuratura bada możliwość wyłudzania przez posłów - w tym Adama Hofmana - pieniędzy na sejmowe podróże. Początek sprawie dały medialne doniesienia o wyjeździe byłego już rzecznika PiS i jego kolegów-posłów do Madrytu. Wszyscy trzech pobrali zaliczkę na podróż samochodem, podczas gdy kupione mieli już bilety na lot tanimi liniami. Póki co Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki zostali usunięci z PiS. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>