W uchwale napisano również, że "Sejm Rzeczpospolitej Polskiej głęboko poruszony zabójstwem czołowej postaci rosyjskiej opozycji, łączy się w żalu i smutku z rodziną, przyjaciółmi oraz wszystkimi, którym bliskie są idee wolności, demokracji i pokoju". Uchwałę przygotowało prezydium Sejmu.

W tym samym czasie, gdy posłowie przyjmowali uchwałę na moskiewskim Cmentarzu Trojekurowskim rozpoczął się pogrzeb Borysa Niemcowa. 

Wcześniej w uroczystościach świeckich, które odbyły się w Centrum Sacharowa udział wzięło wielu znanych ludzi, między innymi wicepremier rosyjskiego rządu Arkadij Dworkowicz, były premier Michaił Kasjanow czy szef partii Jabłoko, Grigorij Jawliński. Z Łotwy przyjechał mer Rygi Nił Uszakow. Pożegnać Niemcowa przyjechał również prawie cały korpus dyplomatyczny z państw UE i ambasador USA. 

Polskę w uroczystościach w Centrum Sacharowa reprezentował Konrad Pawlik, wiceszef polskiego MSZ i prezydencki doradca Jan Lityński. Na uroczystości pogrzebowe nie został wpuszczony marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

CZYTAJ TEŻ: Śmierć Niemcowa zamknie usta krytykom Putina? Niemiecka prasa o zabójstwie >>>