Zachodzę w głowę do jakiego jeszcze grubiaństwa są w stanie posunąć się najważniejsze osoby Platformy Obywatelskiej – powiedział Joachim Brudziński w TVN24. Jego zdaniem projekt pomnika światła jest propozycją bardzo podobną i kompatybilną z tym, co zrobili Amerykanie po tragedii w World Trade Center, gdzie również taki pomnik światła powstał.

To reakcja na słowa Hanny Gronkiewicz-Waltz na temat pomnika. Prezydent Warszawy powiedziała, że pomnik światła to pomysł podobny do tego, co było na wiecach NSDAP. -To pomnik z 1937 roku, w Norymberdze był wtedy zjazd NSDAP - przekonywała Gronkiewicz-Waltz, pokazując przyniesione do studia zdjęcia.

Brudziński oburzony komentował, że to zaplanowana akcja. Pani prezydent Gronkiewicz-Waltz przyszła do studia przygotowana. Ktoś nad tym pracował. Od kilkunastu dni słyszymy o rozpaczliwej próbie sztabowców Bronisława Komorowskiego walenia kijem w klatkę, żeby się małpy odezwały. Możemy sprowadzić spór polityczny w Polsce do tego typu – już nawet nie bon motów, ale bon młotów w wydaniu polityków PO. Ale za tym kryje się tragedia ofiar”.