Jak informuje ministerstwo, rezygnacja została złożona "z przyczyn osobistych". Jeszcze w piątek została przyjęta przez premier Ewę Kopacz. Zadania ministra Rynasiewicza od jutra przejmie sekretarz stanu w MIiR, Paweł Olszewski.

CZYTAJ TAKŻE: Sąd: Zażalenia Burego i Rynasiewicza na przeszukania CBA są niezasadne>>>

Rynasiewicz o swojej decyzji miał poinformować w sobotę podczas posiedzenia zarządu podkarpackiej PO. Jutro spodziewana jest konferencja w tej sprawie.

Rynasiewicz kierował podkarpacką Platformą Obywatelską od 2010 r. W listopadzie 2013 r. został sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz pełnomocnikiem rządu ds. zarządzania infrastrukturą drogową.

Portal Rzeszów News przypomina, że w lipcu 2014 r. Rynasiewiczowi funkcjonariusze CBA przeszukali gabinet służbowy i mieszkanie. Stało się to na polecenie prokuratury w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie łapówek w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej. CBA dokonało wówczas kilkunastu przeszukań.

Oprócz gabinetu i mieszkania Zbigniewa Rynasiewicza, przeszukano także m.in. biura podkarpackiego posła PSL Jana Burego.