Monika Olejnik powiedziała, że dziwi ją brak spotkania prezydenta elekta z ministrem spraw zagranicznych. – To trochę dziwne, że jeszcze pana nie zaprosił, skoro zajmuje się pan polityką zagraniczną. Chyba wypadałoby, żeby z panem porozmawiał. Tym bardziej, że są wizyty i dziś podejmuje premiera Kanady – oceniła dziennikarka.

Schetyna wyjaśnił, że jedyne jego kontakty ze współpracownikami nowego prezydenta wynikały z prośby kancelarii premiera, aby to MSZ udostępniło budynek przy ulicy Foksal prezydentowi elektowi. – To uznałem za mój obowiązek i zająłem się tym na szczeblu roboczym. To się udało – podkreślił dzisiejszy gość Radia ZET.

CZYTAJ WIĘCEJ: Akta afery podsłuchowej wyciekły do netu>>>>

Grzegorz Schetyna podkreślił, że dziś Andrzej Duda „rozpoczyna prawdziwe funkcjonowanie jako prezydent elekt”. – Zobaczymy. Jest prezydentem wszystkich Polaków, wygrał demokratyczne wybory i to trzeba uszanować – mówił szef MSZ.

Kiedy Monika Olejnik oceniła, że Kościół cieszy się ze zmiany prezydenta, Schetyna odpowiedział, że kwestie religijne to prywatna sprawa Dudy. – Polska jest jedna. Jakoś musimy sobie w niej wszyscy ułożyć życie. Werdykty demokracji trzeba przyjmować z szacunkiem. Razy wygrywa jedna strona, raz druga. Taka jest polityka. A po jednych wyborach są następne – mówił polityk PO w Radiu ZET.