Posłanka Prawa i Sprawiedliwości spotka się z mieszkańcami powiatu chrzanowskiego. To - jak mówiła - jeden z poszkodowanych regionów w Polsce.

- Pani premier, kiedy jest ładna pogoda, jeździ na wycieczki, natomiast kiedy ludzie potrzebują konkretnej pomocy, konkretnych rozwiązań, zamyka się w swoim gabinecie i tam debatuje, dzisiaj miejsce polskiego premiera jest tam, gdzie są te nieszczęścia - podkreślała wiceszefowa PiS.

Beata Szydło, zapytana o debatę z szefową rządu, powiedziała, że w jej ocenie Ewa Kopacz prowadzi na razie "debatę o debacie".

- Prawdziwa dyskusja toczy się naprawdę w tych miejscach, gdzie ludzie stracili dobytek swojego życia, gdzie są potrzebne konkretne i szybkie decyzję i proponuję pani premier, by na tym się skupiła, żeby pojechała do tych ludzi i realnie pomogła - mówiła kandydatka PiS na premiera, dodając, że dla niej telewizyjna debata "nie jest żadnym problemem".

Beata Szydło zapowiedziała również, że w wyborach parlamentarnych będzie startowała ze swojego rodzimego okręgu numer 12 (obejmuje on powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki). Liderem listy PiS w Warszawie będzie Jarosław Kaczyński. Wczoraj Ewa Kopacz zapowiedziała, że będzie "jedynką" list PO w stolicy.