Sekretarz generalny PO zostanie wybrany na posiedzeniu Rady Krajowej partii. Zapowiedziała to przewodnicząca Platformy, premier Ewa Kopacz. Jak zapewniła, bardzo dobrze przemyślała kandydata na to stanowisko. Będzie to niespodzianka - dodała premier. Na razie nie wiadomo, kiedy Rada Krajowa się zbierze. Jej członkowie mają oficjalnie zatwierdzić listy wyborcze Platformy Obywatelskiej.

Od ubiegłego tygodnia, PO jest bez sekretarza generalnego. Rezygnację złożył pełniący tę funkcję Andrzej Biernat. Jak tłumaczył, wypełnił misję. W piątek poinformował, że nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Tłumaczył to dobrem partii i rodziny. Nazwisko Biernata padało w kontekście tak zwanej afery podsłuchowej i dlatego w czerwcu odszedł z rządu. Były minister sportu musiał też tłumaczyć się z zastrzeżeń CBA do jego oświadczeń majątkowych.

Szefowa rządu zabrała też głos w sprawie zwołania Rady Gabinetowej. Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że to dobry moment, by demokratycznie wybrany prezydent mógł poznać plany jej gabinetu do końca kadencji, a także dowiedzieć się, ile w ciągu ostatnich miesięcy zostało zrealizowanych projektów ustaw i jakie mają konsekwencje finansowe. Chciałabym, żeby obietnice prezydenta mieściły się w realiach budżetowych  - mówiła. Zdaniem premier, szczera rozmowa prezydenta z ministrami będzie z korzyścią dla obu stron.