W wystąpieniu Ewa Kopacz zwracała się do swoich przeciwników.

- Państwo mówicie "Dość kłamstw Platformy, zaczynamy kampanię wyborczą", ja mówię zdecydowanie "Nie" dla kłamstw, które dzisiaj mówią, że Polska jest w ruinie, że Polska powiatowa się zwija, że dzieci w Polsce głodują - podkreślała premier.

Ewa Kopacz mówiła, że do Wielkopolski przyjechała na zaproszenie Izby Rzemieślniczej, by rozmawiać z drobnymi przedsiębiorcami. Podkreślała, że od ponad 20 lat pracują oni na sukces gospodarczy Polski. Przekonywała też, że kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi powinna być licytacją na dobre pomysły, a ubiegający się o rządzenie muszą dobrze życzyć Polsce.

- Dzisiaj kiedy ktoś mówi o tym, że w Polsce dzieci głodują, to daje argument naszym niekoniecznie przyjaciołom, którzy dzisiaj w tej rosyjskiej propagandzie wykorzystują to przeciw Polsce. Czy to jest obywatelska i patriotyczna postawa? - odpowiadała swoim przeciwnikom Ewa Kopacz.

Premier spotkała się z drobnymi przedsiębiorcami w Kaliszu, odwiedziła rodzinny sklep spożywczy, była też w piekarni pod Krotoszynem, którą od wielu pokoleń prowadzi jedna rodzina.

Jutro Ewa Kopacz będzie między innymi w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu.