Zdaniem polityka, polska polityka zagraniczna "wygasła", a odpowiedzialny jest za to nie kto inny, jak Grzegorz Schetyna.

- Ta korekta musi nastąpić, dlatego że od jakiegoś czasu polityki zagranicznej nie było w ogóle. Minister Schetyna włączony był do tego rządu po to tylko, żeby był współodpowiedzialny za ewentualne zwycięstwo bądź klęskę - tłumaczył Waszczykowski.

Jak uważa przyszły szef resortu spraw zagranicznych w gabinecie Beaty Szydło, polska polityka zagraniczna musi być odbudowana przede wszystkim w oparciu o naszych najbliższych sąsiadów.

Witold Waszczykowski został wybrany posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu sieradzkiego. Zapowiada również, że chce by wznowił działalność łódzki zespół parlamentarny. I przypomina, że Prawo i Sprawiedliwość deklaruje objęcie Łodzi specjalnym rządowym programem.

- Przede wszystkim chodzi o infrastrukturę: dokończenie dróg krajowych, autostrad, które przebiegają na terenie łódzkiego - wylicza poseł PiS.

W poprzednich latach Witold Waszczykowski pełnił już funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie spraw zagranicznych - od 2005 roku, a także zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego od 2008 do 2010 roku.