Zatrzymania w związku z podejrzeniem korupcji dokonano wczoraj wieczorem w Warszawie, na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Jeszcze dziś były poseł PSL ma zostać przewieziony do prokuratury w Katowicach. - Po wykonaniu czynności, czyli przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanego, zostaną przekazane dalsze informacje - powiedział IAR Leszek Goławski.

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio ZET, łapówka miała być warta około miliona złotych -  składać się miały na nią: sztabka złota, pieniądze i prezenty.

"Podobno Bury już od tygodnia nie mieszkał u siebie w domu. Został zatrzymany przez CBA, gdy wychodził z jednego z mieszkań w Warszawie", podało także Radio ZET.

Jan Bury był posłem w latach 1991-1997 oraz 2001-2015. W ostatniej kadencji pełnił funkcję szefa klubu parlamentarnego PSL. Jego nazwisko od dwóch lat pojawiało się w kontekście tak zwanej afery podkarpackiej. W sierpniu katowicka prokuratura złożyła wniosek o uchylenie immunitetu Buremu. W uzasadnieniu napisano, że polityk PSL wpływał na przebieg konkursów w NIK.