Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego posła i byłego szefa klubu parlamentarnego PSL Jana Burego. Zdaniem Eugeniusza Kłopotka z PSL-u to osobista zemsta Pawła Wojtunika, szefa CBA. Przecież pamiętamy jak wylewał łzy do rękawa pani premier, że Bury rozwala mu CBA - powiedział Eugeniusz Kłopotek. Dodał, że sprawą powinien jak najszybciej zająć sąd i zakończyć w prawo lub w lewo ten trzyletni horror, który rozgrywa się wokół Burego. Ludowiec zwraca też uwagę, że prokuratura zatrzymała Burego na podstawie zupełnie nowych oskarżeń. Teraz idzie o korupcję, wtedy szło o naciskanie na zatrudnienie kogoś - wyjaśnia Kłopotek.

Zatrzymania dokonano wczoraj wieczorem w Warszawie. Były poseł PSL został przewieziony do prokuratury w Katowicach. Po wykonaniu czynności, czyli przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanego, zostaną przekazane dalsze informacje - powiedział IAR Leszek Goławski, rzecznik prokuratury apelacyjnej w Katowicach, która dokonała zatrzymania.

Jan Bury był posłem w latach 1991-1997 oraz 2001-2015. W ostatniej kadencji pełnił funkcję szefa klubu parlamentarnego PSL. Jego nazwisko od dwóch lat pojawiało się w kontekście tak zwanej afery podkarpackiej. W sierpniu katowicka prokuratura złożyła wniosek o uchylenie immunitetu Buremu. W uzasadnieniu napisano, że polityk PSL wpływał na przebieg konkursów w NIK.