Kukiz upublicznił nagranie na portalu społecznościowym. Jak zaznaczył, jest to to samo nagrani, które "opublikował Andrzej Żuromski, który nagrywał mnie z przyczajki". Rozmowa miała miejsce na początku września. Na nagraniu słychać tylko głos polityka, nie wiadomo z kim rozmawiał.

Lider Kukiz’15 wypowiada się na nich, na temat gry politycznej, jaką będzie musiał prowadzić z liderem PO. - Być może będę musiał jakąś grę poprowadzić k*****a ze Schetyną korzystając z tego, że znam Schetynę, żeby się k***** dowiedziały z tego PIS-u co się dzieje -rozumiesz?- żeby się przestraszyli – mówi Kukiz.

- Oni też nie działają w interesie Państwa - ani jedni ani drudzy. Tak to trzeba rozegrać żeby interes Państwa zwyciężył... żeby Polacy przestali się napier****ć i żeby tych wszystkich ekstremistów takich psychopatów z lewej strony jak i z prawej spacyfikować – oznajmia muzyk.

Pierwsze nagrania "taśm Kukiza" pojawiły się w internecie w ubiegłym tygodniu. Kukiz w bardzo mocnych słowach krytykuje na nich narodowców i Artura Zawiszę.