Rząd PiS jest rządem aktywnym. Realnie bronimy naszych rodaków. Troszczymy się o nich. Dbamy o ich bezpieczeństwo zarówno w Polsce, jak i za granicą - powiedział w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu ZET minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA uważa bowiem, że wizyta trzech ministrów w Wielkiej Brytanii po atakach na Polaków zakończyła się sukcesem. Sam fakt, że ministrowie znaleźli czas na spotkanie z nami w bardzo krótkim czasie świadczy o tym, że strona brytyjska uważa, iż sprawa złego traktowania naszych obywateli powinna być rozwiązana - powiedział.

Błaszczak twierdzi też, że Polacy na Wyspach są źle traktowani. Jego zdaniem, na zachodzie Europy jest reżim poprawności politycznej, ale nie obejmuje krzywdzącej opinii wobec Polaków. Szef MSW dodaje, że o naszych obywateli można pisać źle, bo są chrześcijanami.

Minister skomentował też wniosek PO o delegalizację ONR. Nie zajmujmy się marginesem marginesów, bo to problem tworzony przez KOD - powiedział. Stawiam na tej samej płaszczyźnie KOD i ONR - podsumował.