Rzecznik rządu potwierdził, że doszło do kolizji na terenie Oświęcimia.

- Pani premier przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali, Na szczęście nic poważnego pani premier się nie stało - powiedział Bochenek

Zaznaczył, że okoliczności całego zdarzenia wyjaśnia obecnie małopolska policja. Rzecznik Komendanta Głównego Policji mł. insp. Dariusz Ciarka powiedział TVP Info, że "zdarzenie miało miejsce w samym Oświęcimiu". - Jeżeli ktoś zna Oświęcim, wie gdzie jest m.in. dworzec PKP, to właśnie w tych okolicach, kiedy pojazdy kolumny rządowej poruszały się tą drogą, nagle kierujący seicento, nie upewniając się, zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, tym doprowadził do zderzenia z pojazdem akurat którym poruszała się pani premier - powiedział Ciarka.

Tymczasem prezes PiS Jarosław Kaczyński, który przemówił do tłumu zgromadzonego przez Pałacem Prezydenckim z okazji miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, stwierdził, że szefowa rządu została "poważnie poszkodowana" w wypadku samochodowym.

- Muszę zacząć dzisiaj od smutnej informacji, doszło do wypadku samochodowego, w którym poważnie została poszkodowana pani premier i funkcjonariusze BOR - powiedział Kaczyński.

- Jesteśmy w tej chwili razem z panią premier, razem z tymi, którzy zostali poszkodowani. Jesteśmy z tobą Beato i jesteśmy przekonani, że po krótkim pobycie w szpitalu będziesz znowu z nami, będziesz na czele rządu - powiedział szef PiS.