Nowy pomysł PiS. Gowin: Powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy

| Aktualizacja:

"Równolegle z inwestycją i budową Centralnego Portu Lotniczego powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy" - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

wróć do artykułu
  • ~Bingo
    (2017-04-04 18:00)
    Chodzi oczywiscie o to zeby pociagi z Nowego Jorku, Buenos Aires i Sydney na tym Cetralnym Dworcu sie zatrzymywaly i pasazerowie mogli przesiasc sie na pociagi do Koluszek, Wloszczowej i Brzeszcza.
  • ~W archiwach Centralnej Agencji Wywiadowczej
    (2017-03-27 06:48)
    pod hasłem "agitka" znalazłem słowa pieśni śpiewanej we wczesnym peerelu: ------------------- Już dość narzekań i gderań. I tylko chciej, i tylko spójrz Jak rośnie w krąg: Muranów, Mirów, Mokotów, Żerań - Wspólne dzieło naszych rąk! Więc chodź i zakasz rękawy. Do ręki kielnię bierz I stawaj z nami tu. Bo to dla niej, dla naszej Warszawy Tak codziennie, tak bez tchu. Budujemy nowy dom, Jeszcze jeden nowy dom Naszym przyszłym, lepszym dniom Warszawo. Każdą pracę z nami mnóż Każdą pracę z nami dziel Bo to jest nasz wspólny cel Warszawo. Od piwnicy aż po dach Niech radośnie rośnie gmach Naszym snom i twoim snom Warszawo! Niech się mury pną do góry, Kiedy dłonie chętne są, Budujemy betonowy, nowy dom.
  • ~Szogun
    (2017-03-23 11:30)
    Marco Polo
  • ~Sibon
    (2017-03-23 00:40)
    Centralne, tam czeka na mnie siwy koc Centralne, twe okna płoną długo w noc Centralne, bezsennych marzeń cały rój Ja w murach twych straciłem młodość, talent swój..
  • ~RT666
    (2017-03-22 23:29)
    Powinien byc i Dworzec Centralny i Centralny Dworzec Kolejowy. Jedno drugiemu nie przeszkadza.
  • ~Demagog
    (2017-03-22 22:24)
    Po ośmiu latach rządów platformy stanęliśmy nad przepaścią. Teraz skorzystamy z danej nam przez PiS szansy i dokonamy entuzjastycznego skoku w przód!
  • ~Makak
    (2017-03-22 22:22)
    ... i przez ten dworzec będą jeździć wszystkie pociągi- np. z Gdyni do Gdańska, z Krakowa do Zakopanego, z Poznania do Szczecina itd.
  • ~Kuba
    (2017-03-22 22:02)
    Centralny Port Przeładunkowy- to powinno powstać pomiędzy Łodzią a Warszawą obok lotniska- to ma sens zwłaszcza, że niedaleko w Radomiu będzie miała swoją siedzibę przecież Stocznia MW.
  • ~Macej
    (2017-03-22 21:54)
    Centralna Szatnia Narodowa też może lowstać w tym miejsjcu! Poprzyjcie mój pomysł!
  • ~ @ ...żeby zapewnić inwestycji profil komercyjny
    (2017-03-22 19:42)
    Najlepszy profil - to profil starozakonny!
  • ~Sebus
    (2017-03-22 17:52)
    To będzie nowa Nowa Huta. Centralny port centralny dworzec centralny szpital i centralny uniwersytet. Potem trzeba zrobić centralne osiedle i centralny park a wszystkim zarządzał będzie centralny komitet.
  • ~maker
    (2017-03-22 17:01)
    Przy tym centralnym dworcu powinien koniecznie powstać centralny szalet, największy w całej europie... Ludzie będą przyjeżdżać z całego świata żeby postawić tam klocka... :)
  • ~ed
    (2017-03-22 15:35)
    Kiedy ten facet zmądrzeje
  • ~Zbych
    (2017-03-22 12:39)
    Oczywiście imienia śp. wielkiego prezydenta.
  • ~fghdfghfgh
    (2017-03-21 22:51)
    To jest dobry pomysł, przenieść wszystkie urzędy, wszystkie szpitale, wszystkie firmy i wszystkie szkoly do Warszawy, tam zrobić centralny dworzec, centralny port lotniczy, centralny port przybrzeżny (wszak dowództwo marynarki już przeniesiono do warszawy), centralny uniwersytet i centralne sterowanie umysłami baranków.
  • ~jestem za
    (2017-03-21 21:37)
    jestem za utworzeniem Narodowego Centrum Psychozy i Sekty Smoleńskiej.
  • ~s_ceptyk
    (2017-03-21 17:16)
    Może jeszcze Centralny Cmentarz Grzebalny.
  • ~Witka
    (2017-03-21 16:05)
    Do tego należy dołożyć jeszcze-Centralny Dworzec Autobusowy, Centralna Stacja Paliw, Centralna Przychodnia Zdrowia, Centralny Zakład Pogrzebowy. Polska jest olbrzymim polem dla twórczego uniesienia ministra Gowina.
  • ~Stały obserwator
    (2017-03-21 15:51)
    Oj biedna jest III RP pod rządami grupy wariatów z PiS-u- to jest wspaniały pomysł ktoś napisał TRZEBA I TO SZYBKO WYBUDOWAC CENTRASLNY DOM WARIATOW DLA GŁUPOKOW Z PIS-U. POZDROWIENIA
  • ~Kontemplyta
    (2017-03-21 14:09)
    Ludzie, skończcie najpierw jedno, zanim zaczniecie drugie. Przydałoby się widełki podziemne w Łodzi wykopać od Fabrycznej do Kaliskiego i Żabieńca - wtedy Pendolino pojedzie do Wrocławia i Poznania przez ten węzeł w niemal centrum Polski.

Może zainteresować Cię też: