Rzecznik rządu przekonuje: Polska jest tygrysem ekonomicznym w Unii Europejskiej

| Aktualizacja:

Polska jest tygrysem ekonomicznym w Unii Europejskiej; rząd prowadzi politykę skuteczną, która przynosi wymierne efekty - podkreślił w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

wróć do artykułu
  • ~dz idek
    (2017-03-20 16:32)
    Przewrotne harcowniki . Przecież nie dawno była w ruinie . A pan poseł Brudziński co i rusz powiadał , że to dziadowski kraj . Panie rzeczniku , opamiętaj się !
  • ~oliver
    (2017-03-20 16:32)
    co za bzdury. Wkrotce z tygrysa zostanie mysz.
  • ~Belata kaczydlo
    (2017-03-20 16:45)
    Ten chlopczyk chyba na miekko robiony?
  • ~Jan
    (2017-03-20 16:46)
    Tygrys, bo taki gryzliwy? Kaczynski , rzeczywiscie wygryza wszystkich tych , ktorzy go nie podziwiaja, nie sa absolutnie posluszni tak jak np pani premier!
  • ~ewa
    (2017-03-20 16:51)
    bredziiii chlopczyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Ola
    (2017-03-20 17:02)
    przecież to zasługa poprzedniego rządu.......
  • ~Muchomor Dożylny
    (2017-03-20 17:12)
    Przypominam sobie ekspose sejmowe pewnego premiera rządu tegosamegokraju - znane jpod tytułem: NIERDZEWNE GWOŹDZIE PRZYSZŁOŚCI (czyli humoreska na przednówku) (oczywiście dożylna) ............... Tam też była mowa o tygrysach! ................ - Drodzy ziomale! I ziofemale też! Widzicie - jakoś daję radę z tym angielskim! O czym to ja mówiłem... ... aha - o tych nierdzewnych gwoździach... One kiedyś na pewno będą! Zapewniam was w imieniu tego rządu! I w imieniu wszystkich poprzednich... ...i następnych... Trzeba te gwoździe tylko uchwalić... Potrzebna jest w tej sprawie cierpliwość, wytrwałość i dyscyplina, taka obywatelska, oraz dyscyplina partyjna... ...i oczywiście odpowiednia ustawa... A potem rozporządzenie takiego właściwego ministra... (bo na razie jest niewłaściwy - taki tymczasowy zderzak) A potem załącznik do tego rozporządzenia... A potem aneks do załącznika ... I poprawka do aneksu... I nowelizacja poprawki... I wolna sobota... I Barbórka... I Trzech Króli... I Matka Teresa z Kalkuty... I sam diabeł wie (ten, co to - jak mawiał nasz umiłowany do Bulu prezydent - tkwi w szczegółach), co jeszcze jest potrzebne... Jest to nasza, taka niezłomna, wola w sprawie tych nierdzewnych gwoździ i przeprowadzimy nasze zamiary konsekwentnie, bez względu na protesty i tak czy inaczej przeprowadzone konsultacje społeczne! Te gwoździe będą, bo musimy ulżyć doli samotnych matek z Opola! I nie tylko z Opola! I nie tylko ulżyć! Ale nawet poprawić! Tak, żebyśmy wszyscy - my, zwyczajni ludzie, mieli każdego dnia poczucie, że przy naszym, takim wspólnym, stole, gdzie jedni - zgodnie z mechanizmami wolnego rynku, nareszcie - jak przystało na taki wreszcie wolny, europejski kraj - do woli jedzą, piją i lulki palą, a inni regulują w ich imieniu rachunki przy nowoczesnych kasach fiskalnych - przynajmniej my, zwyczajni ludzie, którzy każdego dnia czujemy się dobrze i poczuwamy się do takiej pozytywnej odpowiedzialności za to, żeby czuć się jeszcze lepiej... i nie ulegamy pesymistycznym nastrojom szerzonym przez malkontentów i defetystów! Jak przystało na obywateli wolnego kraju, kraju takiego wreszcie demokratycznego, kraju takiego prężnego, kraju prężącego się do skoku jak taki średniej wielkości europejski tygrys, jednym słowem - kraju takiego leżącego w środku Europy jak wyspa! Jak taka zielona wyspa! A teraz wrócę do referendum we wszystkich postulowanych przez was sprawach i do miliona czy dwóch albo nawet trzech milionów zebranych przez was podpisów (a zbierajcie sobie, zbierajcie - wy moi przydrożni poszukiwacze leśnego runa!)... Wynik takiego referendum jest oczywisty dla każdego europejskiego patrioty - zwłaszcza wtedy, gdyby miało się ono nie odbyć - bo nie wolno naszej wielkiej europejskiej ojczyzny narażać w czasie kryzysu na niepotrzebne wydatki! I tak te ruskie serwery kosztują nas za dużo... Tak dużo, że podejrzewam nawet czasem, że Rosjanie nie przedstawiają nam takich do końca uczciwych faktur, co nie znaczy, że pomawiam ich o takie jakieś - nie chciałbym tu użyć niezręcznego sformułowania - wyborcze oszustwo, bo jestem pewien, że za swoje/nasze pieniądze nasi rosyjscy partnerzy stwarzają w moim przekonaniu takie raczej uczciwe fakty dokonane... ... Zresztą Pan Premier Putin jest gwarantem pomyślnego rozwiązywania spraw polskich i gwarantem wlaściwych oraz coraz lepszych, takich dobrosąsiedzkich, relacji między naszymi krajami! Zapewnił mnie o tym wielokrotnie na sopockim molo i przy innych okazjach! Przypomnę zresztą przy okazji (skoro już jesteśmy przy okazjach, które, jak wiadomo. czynią... - mniejsza zresztą, co albo kogo te okazje czynią..), więc przypomnę to, co już raz powiedziałem, a co chciałbym, żeby stało się takie raczej oczywiste dla każdego obywatela, że nie każde oszustwo jest przestępstwem, a nie każdy złodziej oszustem! Wasz Umiłowany i Dozgonny Premier
  • ~shr
    (2017-03-20 18:39)
    Srulek jak zwykle bardzo lubi bajdurzyc.
  • ~Stanisław
    (2017-03-20 19:04)
    Dziennik Polski 1.10.2016 Rzecznik rządu zrezygnuje z mandatu radnego. Na sesjach bywał rzadko, ale 8800 zł diet dostał Kontrowersyjna sytuacja trwała od stycznia, kiedy Bochenek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, został twarzą rządu. Zapowiadał wtedy, że nie rezygnuje z pracy w samorządzie, ale w rzeczywistości mało kiedy docierał z Warszawy na sesje do Wieliczki. Od stycznia do września udało mu się to tylko dwukrotnie, nie brał też udziału w pracach komisji merytorycznych. Mimo to co miesiąc wpływała na jego konto dieta radnego. Były to kwoty od 400 do 2000 zł, w sumie w tym roku 8800 zł. Sytuacja zaczęła budzić w powiecie niesmak. Pojawiły się opinie, że Bochenek „marnuje mandat”. Nie brakowało też głosów, że należy odwołać go z funkcji radnego. Przed rokiem; Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym było głośno w ostatnim roku nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta Jacek Juszkiewicz honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. PiS posiadający większość w Radzie Powiatu Wielickiego wybronił pazernego starostę.
  • ~Halinka
    (2017-03-20 20:40)
    Polska pod rzadami pisu jest takim tygrysem jak bochenek kajzerka.Temu chloptasiowi nawrzucali za duzo do glowy ,nie panuje nad slowami I bredzi
  • ~dick