Wycinka prezydentów przesądzona. PiS obiera twardy kurs ws. dwóch kadencji w samorządach. "Zmiana od razu..."

| Aktualizacja:

To już pewne - w najbliższych wyborach prawie dwie trzecie obecnych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nie będzie mogło kandydować.

wróć do artykułu
  • ~emeryt 5
    (2017-03-23 20:42)
    Pomysł jest dobry, lecz posłowie powinni zacząć od siebie i przegłosować tylko dwie kadencje dla posłów i senatorów. W czym oni są lepsi od samorządowców na dole ? Niektórzy siedzą już w Parlamencie od 25 lat ? Trochę też zmodyfikowałbym ten pomysł i pozwolił startować na trzecią kadencję tym samorządowcom, którzy na poprzednią kadencję dostali się już w pierwszej turze, co świadczyłoby o ich dużym zaufaniu wśród wyborców. Te dwie kadencje powinny liczyć się dopiero od przyszłych wyborów, bo prawo nie może działać wstecz.
  • ~anna
    (2017-03-23 18:19)
    Ufffff w końcu.RZAD mamy na miarę wszechczasów, jest więc nadzieja na uratowanie POLSKI i POLAKOW. Brawo!!! tak trzymać.
  • ~PAWLO
    (2017-03-22 14:30)
    W KONCU U MNIE W MIESCIE STAROSTA SIEDZI PONAD 20 LAT I NIC DLA MOJEGO MIASTA NIE ZROBIŁ SAME SZKODY NAWET ODDZIAŁY SZPITALNE ZLIKWIDOWAŁ CZAS W KONCU TE KLIKI ROZWALIC
  • ~Sru
    (2017-03-22 08:51)
    Super! Na koniec do publicznej wiadomości stan zadłużenia,pełny remanent + odpowiedzialność karna.Przepraszam,ale zawsze był ze mnie sadysta.
  • ~i o to chodzi
    (2017-03-22 01:11)
    Dość gramolenia, kopa w żyć i PO kacapach !
  • ~jan
    (2017-03-21 19:43)
    nareszcie
  • ~tak trzymać
    (2017-03-21 19:16)
    Zostawić w sPOkoju drzewa, POwycinać i POzamykać kanciarzy z PO/PSL !
  • ~ha, ha, ha
    (2017-03-21 19:12)
    E tam, Premier Schetyna zapewnił, że z Premierem Petru obronią samorząd !
  • ~bertsi
    (2017-03-21 17:54)
    A gdzie kometarz PIS-u, że jest to fake news
  • ~andy
    (2017-03-21 16:07)
    Nie glosowalem na PIS ale za to mają mój głos dozgonnie. Mój prezydent w moim mieście to mafia od 16 lat cały klan rodzinny.I reszta klakierzy. Brawo PIS. Przewietrzenie konieczne.
  • ~DW
    (2017-03-21 14:43)
    Powinien wejść przepis że kandydować mogą tylko przodownicy PiS. Nie potrzebujemy innego elementu we władzach. Pluralizm jest szkodliwy i prowadzi do blokowania decyzji w samorządach.
  • ~Rappaport
    (2017-03-21 13:10)
    Wreszcie
  • ~Ilona.
    (2017-03-21 12:37)
    BRAWO PIS .!!!!!! Kocham was.
  • ~mjz122
    (2017-03-21 10:32)
    A do ilu ograniczymy kadencję posłów i senatorów?
  • ~tulipan
    (2017-03-21 10:16)
    Najwyższy czas na porządek.Niektórzy włodarze traktują gminy ,jak swój folwark.A co z powiatami.
  • ~ax11
    (2017-03-21 09:55)
    Wreszcie zaczynacie działac normalnie oni by was wycieli do jednego, jak sie bedziecie z nimi cackac to was rozniosa jak złopdziej moze sie domagac rozliczania a sam sie nie rozliczyl tak jest obecnie w Polsce ,zawodzicie społeczenstwo swa opieszałoscia , brak radykalnych posuniec od sprawujacych Władze !!!!!karac t=karac= karac
  • ~Oszukany przed PIS emeryt
    (2017-03-21 09:54)
    Moze to samo z dozywotnim prezesem staruchem stalinowskim j.kaczynskim..? Jak wszyscy to be wyjatkow.
  • ~pot fox
    (2017-03-21 09:29)
    Prezydenci PO Gronkiewicz Waltz, Adamowicz to mafiozi przyspawani przez układ przy stołku aby wszystko rozgrabić, rozkraść, pozałatwiać swoim z Patologii Oszustów!
  • ~Franek
    (2017-03-21 09:13)
    Jak będzie się miała ta ustawa jak włodarz jest 1,5 kadencji.
  • ~XYZ
    (2017-03-21 09:03)
    I BARDZO DOBRZE. Znam takiego "zasłużonego" od niezliczonych kadencji, który oddał do lombardu ośrodek zdrowia i budynek gminnej rady. Przy każdych wyborach wysyła cięzarówki, tzw. suki do okolicznych ("byłych") PGR-ów i każe im głosować, uraczywszy ich najpierw piwem,kiełbasą i innym dobrami. "Swój chłop".

Może zainteresować Cię też: