Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną naszego narodu, być elementem budowy naszej wspólnoty

Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek, w Łodzi podczas uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika ofiar katastrofy w Smoleńsku.

wróć do artykułu
  • ~Martsia
    (2017-05-19 21:25)
    Wstyd mi za mój kraj
  • ~PiotrekZ
    (2017-05-19 21:26)
    Wstydzę się za to coś co nosi miano polskiej wladzy
  • ~stop
    (2017-05-19 21:31)
    Brat zabił brata.
  • ~Piotr
    (2017-05-19 21:32)
    Panie Prezesie, dlaczego kaze nam Pan budowac wspolnote na kolejnej tragedii? My chyba nie chcemy takiej wspolnoty, bo wspolnote buduje sie tez na sukcesach, madrosci , tolerancji. Panska wizja wspolnoty opiera sie glownie na tym, zebysmy wszedzie widzieli wrogow, odrzucali tych ktorzy mysla troche inaczej, sa troche inni itd. Smolensk, niestety, byl pokazem brawury, nieodpowiedzialnosci, ignorancji, podzialu narodowego, slepych oskarzen, polityki w najbardziej obrzydliwy sposob.... i niestety wiele sie w tym temacie nie zmienilo pod rzadami Panskich kolegow. Smolensk stal sie synonimem tego co jest najgorsze w polskiej mentalnosci i sam w sobie nie reprezentuje nic z czego mozemy czerpac na przyszlosc.I Pan tego juz nie zmieni.
  • ~PiS owski lekarz pierwszego kontaktu
    (2017-05-19 21:33)
    "Oddali swe życie w służbie..." głosi "sentencja" na pomniku! ma to sens jedynie w przypadku gdy ktoś świadomie naraża się na niebezpieczeństwo ryzykując swoje życie! Tak że w istocie ten napis jest kłamstwem! kolejnym kłamstwem produkowanym przez partyjnych towarzyszy z PiS!!!
  • ~Henryk
    (2017-05-19 21:42)
    Chory umysł.
  • ~Henryk
    (2017-05-19 21:43)
    Ale głupoty bredzi....
  • ~Mateusz
    (2017-05-19 21:46)
    Tak, najlepiej - wg prezesa - sprowadzić całą historię Polski, całą kulturę i literaturę do Smoleńska. Chory człowiek i chora wizja POLSKI. Ten człowiek niszczy Polskę,wpycha nas na powrót w ramiona Rosji.
  • ~tvn
    (2017-05-19 21:49)
    jak to musi nikt mnie do niczego nie będzie zmuszał
  • ~byly zolnierz 6pdpd i weteran unef egipt
    (2017-05-19 21:49)
    szkoda ze zolnierze wojsk specjalnych sa wciagani do polityki a ich dowodcy sa na uslugach pis
  • ~Szyba
    (2017-05-19 21:49)
    "Katastrofa smoleńska" to symbol bezprzykładnej głupoty i bezwzględnej pogoni za sukcesem wyborczym . Natomiast Arcybiskup powinien to zdarzenie zakwalifikować do kategorii KARA BOŻA !
  • ~kaim
    (2017-05-19 21:51)
    wspólnotę to ten Panisko już zbudował - pisowsko-uliczno-modlitewną
  • ~dr KissKiss
    (2017-05-19 21:54)
    Porąbanie totalne. Psychiatryk - Tworki, Rybnik. I wszystko na ten temat.
  • ~AneX
    (2017-05-19 22:07)
    Dlaczego tylko Smoleńsk? Mało to było w historii tego nieszczęsnego kraju głupot popełnianych przez nieudolne i bylejakie ekipy?
  • ~jojo
    (2017-05-19 22:11)
    Musi to na Rusi panie Prezesie.
  • ~Jonn
    (2017-05-19 22:13)
    Posłał Brata i Bratową do "Piachu", a Ciemny i głupi pis-LUD kupuje te Brednie Smoleńskie...Ląduj DZIADU...
  • ~mundek
    (2017-05-19 22:18)
    ...niezależnie co się tam stało". To już nie wybuch, zamach itd. Coś " rura mięknie". a gdzie ta prawda smoleńska? Co ją już , już mino odkryć, a główny " odkrywca " wziął kasę ile się dało i uciekł do ameryki! Tyle jest warta ta wasza prawda! " Wspólną pamięcią"? To dzień hańby i głupoty polskiej o której trzeba jak najszybciej zapomnieć wyciągając wnioski na przyszłość! Żeś wysłał ludzi na groby żeby tam cyrk wyborczy odprawić i kazał lądować "na złamanie karku" to cię sumienie gryzie bo tych wszystkich ludzi masz na sumieniu, to oczywiste!
  • ~szyderca
    (2017-05-19 22:20)
    Niedoczekanie...
  • ~Tyle