Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną naszego narodu, być elementem budowy naszej wspólnoty

Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek, w Łodzi podczas uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika ofiar katastrofy w Smoleńsku.

wróć do artykułu
  • ~PiS owski lekarz pierwszego kontaktu
    (2017-05-19 21:33)
    "Oddali swe życie w służbie..." głosi "sentencja" na pomniku! ma to sens jedynie w przypadku gdy ktoś świadomie naraża się na niebezpieczeństwo ryzykując swoje życie! Tak że w istocie ten napis jest kłamstwem! kolejnym kłamstwem produkowanym przez partyjnych towarzyszy z PiS!!!
  • ~Piotr
    (2017-05-19 21:32)
    Panie Prezesie, dlaczego kaze nam Pan budowac wspolnote na kolejnej tragedii? My chyba nie chcemy takiej wspolnoty, bo wspolnote buduje sie tez na sukcesach, madrosci , tolerancji. Panska wizja wspolnoty opiera sie glownie na tym, zebysmy wszedzie widzieli wrogow, odrzucali tych ktorzy mysla troche inaczej, sa troche inni itd. Smolensk, niestety, byl pokazem brawury, nieodpowiedzialnosci, ignorancji, podzialu narodowego, slepych oskarzen, polityki w najbardziej obrzydliwy sposob.... i niestety wiele sie w tym temacie nie zmienilo pod rzadami Panskich kolegow. Smolensk stal sie synonimem tego co jest najgorsze w polskiej mentalnosci i sam w sobie nie reprezentuje nic z czego mozemy czerpac na przyszlosc.I Pan tego juz nie zmieni.
  • ~PiotrekZ
    (2017-05-19 21:26)
    Wstydzę się za to coś co nosi miano polskiej wladzy
  • ~Szyba
    (2017-05-19 21:49)
    "Katastrofa smoleńska" to symbol bezprzykładnej głupoty i bezwzględnej pogoni za sukcesem wyborczym . Natomiast Arcybiskup powinien to zdarzenie zakwalifikować do kategorii KARA BOŻA !
  • ~stop
    (2017-05-19 21:31)
    Brat zabił brata.
  • ~Martsia
    (2017-05-19 21:25)
    Wstyd mi za mój kraj
  • ~Mateusz
    (2017-05-19 21:46)
    Tak, najlepiej - wg prezesa - sprowadzić całą historię Polski, całą kulturę i literaturę do Smoleńska. Chory człowiek i chora wizja POLSKI. Ten człowiek niszczy Polskę,wpycha nas na powrót w ramiona Rosji.
  • ~Henryk
    (2017-05-19 21:43)
    Ale głupoty bredzi....
  • ~Henryk
    (2017-05-19 21:42)
    Chory umysł.
  • ~tvn
    (2017-05-19 21:49)
    jak to musi nikt mnie do niczego nie będzie zmuszał
  • ~katolik
    (2017-05-19 23:30)
    Może było by lepiej wprowadzić stomatologów s powrotem do szkół a księżny, katechetów do kościołów.TO BYŁYBY POMNIKI MĄDRE i potrzebne polskiemu społeczeństwo A NIE JAK TEN w Łodzi.
  • ~mundek
    (2017-05-19 22:18)
    ...niezależnie co się tam stało". To już nie wybuch, zamach itd. Coś " rura mięknie". a gdzie ta prawda smoleńska? Co ją już , już mino odkryć, a główny " odkrywca " wziął kasę ile się dało i uciekł do ameryki! Tyle jest warta ta wasza prawda! " Wspólną pamięcią"? To dzień hańby i głupoty polskiej o której trzeba jak najszybciej zapomnieć wyciągając wnioski na przyszłość! Żeś wysłał ludzi na groby żeby tam cyrk wyborczy odprawić i kazał lądować "na złamanie karku" to cię sumienie gryzie bo tych wszystkich ludzi masz na sumieniu, to oczywiste!
  • ~**************
    (2017-05-19 23:09)
    NIE, NIE, NIE I PO TYSIĄCKROĆ NIE!!!!! Nie zgadzam się na apoteozę kombinacji głupoty z ambicjami politycznymi. Ludzie, na to nie może być przyzwolenia, bo Wasze dzieci i wnuki mogą ginąć w imię racji wydumanych przez durnych polityków, którzy mają wdrukowany romantyczny gen samobójczy. Pora temu zacząć zapobiegać. PROFILAKTYKA ANTYSMOLEŃSKA!!!!!
  • ~kaim
    (2017-05-19 21:51)
    wspólnotę to ten Panisko już zbudował - pisowsko-uliczno-modlitewną
  • ~Wespazjan
    (2017-05-19 23:34)
    Kainie! Gdzie jest Twój brat?
  • ~panna mania
    (2017-05-19 23:26)
    Motto: Znów nam coś wyczynia ta kaczyńska ******* Lech ma pomnik mieć w Warszawie ! Znowu wszyscy rozognieni: Lech ma pomnik mieć w Warszawie, Więc ja wizję swoją zgłaszam w tej niezwykle ważnej sprawie. Moja wizja bardzo prosta. Na cóż nam marmury, spiże? Obiekt użyteczności publicznej Lecha ludowi przybliży. Tym, co tak żądają wielce uwiecznienia Lecha śladu, Ja skromniutko podpowiadam wielki pomnik - ********* Dziadu! Pomnik to nie byle jaki, bo najwyższe ma kryteria: Wielka i wprost odlotowa ze stolicy to arteria. Piękna będzie to arteria, bardzo jednokierunkowa, Wzniosła i podniosła bardziej, niż oddadzą proste słowa. Ta arteria służyć będzie ekspedycji bohatera Tam, gdzie wielkość nań już czeka. Wielkość, sława i kariera. Na samiutkim jej początku się ustawi wielkie taczki. Na otwarciu episkopat, trochę z boku PIS-u płaczki. By w tych taczkach, po wiek wieków, rozbrzmiewała Lecha sława Się posadzi przymusowo jego brata Jarosława. Do tych taczek się doczepi dwa silniki rakietowe. Jarosława się przytroczy, od stóp samych aż po głowę. Już się zbliża chwila wielka, już silniki rozgrzewają. Szydło, Błaszczak, Macierewicz w histerycznych spazmach łkają. Episkopat błogosławi Jarosława już na drogę, Warczą werble, grają surmy - to na chwałę, nie na trwogę. Wielka rola wszak go czeka. Na nic strachy, smutek marny: Dziś Jarosław zdemaskuje super układ. Planetarny! Już Jarosław przytroczony. Nie ma szans na wyjście z matni. Szarpie kaftan, szuka klamki i klnie Tuska raz ostatni. Plują ogniem obie dysze, taczki wznoszą się w przestworza, Już szybuje w nich Jarosław ponad lądy, ponad morza. Już opuszcza ziemski padół i w kosmiczną przestrzeń pruje, A nasz polski, prosty ludek, niebywale się raduje. Tak historia się dopełni. Naród wreszcie wolność zyska Dzięki temu pomnikowi, od krzywego PIS-u pyska!
  • ~dr KissKiss
    (2017-05-19 21:54)
    Porąbanie totalne. Psychiatryk - Tworki, Rybnik. I wszystko na ten temat.
  • ~ella
    (2017-05-19 22:27)
    Czyżby miał wątpliwości co się stało pod Smoleńskiem?
  • ~Bara
    (2017-05-19 22:24)
    To sekta nie rzad zal Polski
  • ~szyderca