Dr Więckiewicz: Zmiany, które przeprowadza PiS są koniecznie i one budzą i będą budziły protesty

| Aktualizacja:

Część osób protestujących przed Sejmem, wydaje się, że nie ma świadomości, że są wykorzystywani i nie wiedzą po co protestują - mówi w rozmowie PAP socjolog z KUL dr Bogdan Więckiewicz. Wychodzą na ulicę tylko dla samej zasady, bo ktoś coś powiedział.

wróć do artykułu
 • ~Normalka
  (2017-07-17 15:35)
  Każdy normalny doskonale wie że trzeba rozpędzić kastę nadludzi i powołać nową, normalnych ludzi. Takich też mamy w Polsce.
 • ~larum
  (2017-07-17 15:33)
  A gdzie były te Schetyny , Rzeplińskie , Strzębosze i te Gośki /nazwisko trudne/i wielu , wielu innych im podobnym kiedy likwidowano , lub sprzedawano Polskie Zakłady Pracy , a tysiące robotników z rodzinami zostawali bez środków do życia ??? A teraz jak im sie cokolwiek zabiera , to WIELKI KRZYK !!!!
 • ~mher
  (2017-07-17 15:27)
  Ale bełkot. Facet gada coś o koniecznych zmianach, których nikt nie rozumie, ale które są konieczne bo PiS to zapowiedział w programie wyborczym. Ani słowa o tym na czym te zmiany mają polegać. A po drugie: to nagrywanie sędziów albo rozpraw bez ich zgody, a raczej zgody sądu, który ci sędziowie reprezentowali, to nie popada pod jakieś paragrafy?
 • ~qqq
  (2017-07-17 15:36)
  KUL to obraza polskiej nauki.
 • ~zyx
  (2017-07-17 16:02)
  Spokojny, wyważony ton wypowiedzi.Rzeczywiście ,więcej jest emocji niż posiadanej wiedzy w sprawie ustawy. Dawniej informowali dziennikarze. Teraz wolą przedstawiać "opinie" - zwłaszcza "pokrzywdzonych" sędziów i opozycji.I tworzą się mity. Mitem jest , że powołanie sędziów w stan spoczynku jest niezgodne z konstytucją. Konstytucja taką sytuację dopuszcza - właśnie przy zmianie ustawy o sądownictwie.
 • ~xxxx
  (2017-07-17 16:11)
  Z jednym zastrzeżeniem ; zmiana nie może wyglądać tak , że jedna osoba z partii rządzącej trzęsie całym sądownictwem i według swojego widzimisię rozstawia ludzi po kątach i decyduje kto może albo nie może sprawować urząd sędziowski . O tym pan profesor z KUL zapomniał wspomnieć . A że zmiany w sądach są konieczne tego, nikt nie kwestionuje
 • ~godot
  (2017-07-17 18:45)
  Szanowny Pan Doktor wypowiada się o rzeczach, o których nie ma zielonego pojęcia. Zamiast prezentować w gazecie swoje pseudointelektualne wynurzenia, lepiej, aby zapoznał się z zasadami pracy naukowej, która powinna opierać się na odpowiedniej wiedzy dziedzinowej, rzetelnie zgromadzonym materiale badawczym i bezstronności.

Może zainteresować Cię też: