Pomniki smoleńskie "bez żadnego trybu"? PiS wniosek do władz Warszawy wysłał dopiero w lipcu

| Aktualizacja:

Nikt nigdy nie dał nam szansy, byśmy taki projekt w ogóle rozpatrzyli. Dopiero w lipcu tego roku otrzymałem pierwsze pismo od posła PiS Jacka Sasina z informacją, że pan poseł oczekuje, abyśmy przedłożyli radzie miasta uchwałę w sprawie budowy pomników - twierdzi w rozmowie z Dziennik.pl wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. Wygląda też na to, że nawet jak dojdzie do kompromisu w sprawie lokalizacji, to wybuchnie nowa wojna - o to, jak pomniki powinny wyglądać oraz czy na pewno konieczne są aż dwa.

wróć do artykułu
  • ~don
    (2017-08-10 09:17)
    To co? Tylko dwa pomniki. To stanowczo za malo! Proponuje pomnik w kazdym miescie, a w stolicy na kazdej ulicy!
  • ~proste
    (2017-08-10 08:59)
    eskalacja doprowadzi do wybuchu i o to chodzi
  • ~doda
    (2017-08-10 15:29)
    Ja czasami zadaje sobie pytanie, co mialby Kaczynski, gdyby nie mial Smolenska. N I c!
  • ~J-23
    (2017-08-10 14:46)
    Skoro są stawiane na dziko to znaczy że można je będzie w każdej chwili przewieźć do Kozłówki
  • ~psiarczyk
    (2017-08-10 11:28)
    Mnie perspektywa wybudowania tych kamieni bardzo cieszy . Mój Fafik będzie miał dużą powierzchnię swoich zainteresowań nie tylko do obwąchiwania ?
  • ~eu
    (2017-08-10 20:11)
    Ja mam miejsce w ogrudku
  • ~panna mania
    (2017-08-12 00:07)
    Tania wersja pomnika, która zachwyci glosujących na PIS. Dla wiecznej, pomnikowej, pisdzielskiej histerii Szukać trzeba rozwiązań w budżetu mizerii. Kasa na pomniki? Plus 500 na dziecię? Tego budżet Kraju nie wytrzyma przecie. Pomnik na Krakowskim? Tak będzie najlepiej: Oderżnąć łeb koniowi, na którym jest Pepi. Przyszwejsować w tym miejscu odlew Lecha głowy. Tanio, wszyscy kontenci, i pomnik gotowy!
  • ~Kaczyllah
    (2017-08-11 18:37)
    Niech pis stawia co chce. Suweren to wszystko zdemontuje. Wkrotce.
  • ~panna mania
    (2017-08-11 23:58)
    Znowu wszyscy rozognieni: Lech ma pomnik mieć w Warszawie, Więc ja wizję swoją zgłaszam w tej niezwykle ważnej sprawie. Moja wizja bardzo prosta. Na cóż nam marmury, spiże? Obiekt użyteczności publicznej Lecha ludowi przybliży. Tym, co tak żądają wielce uwiecznienia Lecha śladu, Ja skromniutko podpowiadam wielki pomnik - ********* Dziadu! Pomnik to nie byle jaki, bo najwyższe ma kryteria: Wielka i wprost odlotowa ze stolicy to arteria. Piękna będzie to arteria, bardzo jednokierunkowa, Wzniosła i podniosła bardziej, niż oddadzą proste słowa. Ta arteria służyć będzie ekspedycji bohatera Tam, gdzie wielkość nań już czeka. Wielkość, sława i kariera. Na samiutkim jej początku się ustawi wielkie taczki. Na otwarciu episkopat, trochę z boku PIS-u płaczki. By w tych taczkach, po wiek wieków, rozbrzmiewała Lecha sława Się posadzi przymusowo jego brata Jarosława. Do tych taczek się doczepi dwa silniki rakietowe. Jarosława się przytroczy, od stóp samych aż po głowę. Już się zbliża chwila wielka, już silniki rozgrzewają. Błaszczak, Suski i Girzyński w histerycznych spazmach łkają. Episkopat błogosławi Jarosława już na drogę, Warczą werble, grają surmy - to na chwałę, nie na trwogę. Wielka rola wszak go czeka. Na nic strachy, smutek marny: Dziś Jarosław zdemaskuje super układ. Planetarny! Już Jarosław przytroczony. Nie ma szans na wyjście z matni. Szarpie kaftan, szuka klamki, klnie platformę raz ostatni. Plują ogniem obie dysze, taczki wznoszą się w przestworza, Już szybuje w nich Jarosław ponad lądy, ponad morza. Już opuszcza ziemski padół i w kosmiczną przestrzeń pruje, A nasz polski, prosty ludek, niebywale się raduje. Tak historia się dopełni. Naród wreszcie wolność zyska Dzięki temu pomnikowi, od krzywego PIS-u pyska!
  • ~Investor
    (2017-08-13 07:09)
    W Stolicy powstanie Oś L. Kaczyńskiego. Połączy pomnik Piłsudskiego, GNZ, Pałac Lubomirskich. Powstanie nowa budowla w zachodniej części placu Piłsudskiego. Będzie się działo.
  • ~nicki
    (2017-08-11 10:18)
    czy ktoś już wyliczył ile potrzeba C4 do wysadzenia tych pomników?
  • ~Bingo
    (2017-08-12 18:43)
    Wyrzucic Poniatowskiego i posadzic na koniu jarka .... a za nim brata blizniaka.
  • ~Swinton
    (2017-08-13 09:49)
    Pomnik smoleński powinien być postawiony na ul.Smoleńskiej.

Może zainteresować Cię też: