Schetyna poprosił prezydenta o zwołanie RBN ws. Macierewicza. Jest odpowiedź Solocha

| Aktualizacja:

Lider PO Grzegorz Schetyna zwrócił się, podczas środowego spotkania, z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy, by zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. działalności i powiązań szefa MON Antoniego Macierewicza. Według Schetyny prezydent ma "poważnie rozważyć" prośbę. W czwartek do sprawy odniósł się szef RBN.

wróć do artykułu
  • ~Wittorio
    (2017-09-14 18:00)
    Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Warszawie z której nagle bez podania przyczyn z roboty wyleciał prezes i jego zastępcy.Przypadek czy celowe działanie prokuratora generalnego?Oto jest pytanie.Sprawa wyniku owego badania może być przesądzona.
  • ~Jabis
    (2017-09-14 17:56)
    Czy już się śmiać? Generał Samol jest absolwentem Akademii Wojsk Pancernych w Moskwie i ... pisze Macierewiczowi wszystkie podstawowe dokumenty modernizacji WP. No ... to PAD ma nowy zgryz!
  • ~przemyslawkuras84021410
    (2017-09-14 17:53)
    590józefewa772-215-36-56abb7038350. Widzę pod postem wielkie poruszenie internetowych PISowców na zamówienie. Ile Wam płacą za jeden nie pochlebny komentarz? Tak jak za przyjazdy na miesięcznice, za przyjazdy na pochody, piękne autobusy wysyłają do małych wiosek do biednych ludzi , żeby ich wykorzystać w swoim dorwaniu się do koryta. Piszcie i zarabiajcie kochani, bo to jeszcze tylko do wyborów jest czas
  • ~Borsuk
    (2017-09-14 17:20)
    Tą książkę nawet Lis uznał za niewiarygodną.
  • ~qwerty
    (2017-09-14 15:22)
    spotkanie na cmentarzu powinien zorganizować - ma wprawę
  • ~grrt
    (2017-09-14 14:22)
    A ten Piontek to kto: as wywiadu, historyk? A może to on współpracuje?
  • ~helena
    (2017-09-14 13:52)
    schetyna to se może zwoływać swoich kumpli!!!!!!!!!!!!
  • ~slazak
    (2017-09-14 12:05)
    Nie wiem czy bardziej pasuje Adrian czy Maliniak. Ten pajac sie przeciez nigdy nie wychyli.
  • ~she
    (2017-09-14 11:43)
    Brawo Antek ! Jesteś wielki ! Schetino tak nienawidzi Ciebie i Polski że jeszcze będzie nawoływał do zamachów byle odzyskać władzę.
  • ~wert
    (2017-09-14 11:22)
    A może to Piątek jest rosyjskim agentem?.
  • ~wert
    (2017-09-14 10:49)
    Schetyna dostał od Prezydenta odpowiedź że "poważnie rozważy" prośbę,co w języku dyplomacji oznacza "pocałuj mnie w d."Duda będzie zwoływał RBN bo Grzesiek na podstawie bredni w książce ma jakieś dziwne projekcje.Bu,ha,ha.Totalni to super kabaret,nie dziwota że POparcie im spada jak ulęgałki na jesieni.
  • ~maly
    (2017-09-14 09:40)
    Taki śmieć jak Schetyna to może prosić żonkie żeby mu lodzika zrobila a nie pana Prezydenta.
  • ~ala
    (2017-09-14 08:47)
    Na podstawie książki plujki z GW chcą sądzić Macierewicza. Do czego jeszcze mogą się posunąć ??????? Czy oni myślą że wszyscy Polacy to bezmózgowcy
  • ~dick
    (2017-09-14 07:35)
    Dzieki Macierewiczowi mamy armie bez smiglowcow,okretow,amunicji.Niedlugo beda kropidla bojowe i armia donosicieli terytorialnych
  • ~Sienkiewicz - tak ogólnie:
    (2017-09-14 05:34)
    "H u y, du-pa i kamieni kupa!".
  • ~Sienkiewicz - szczere wyznanie:
    (2017-09-14 05:33)
    "Państwo ma monopol na przemoc!".
  • ~Sienkiewicz do kibiców z Białegostoku:
    (2017-09-14 05:31)
    "Idziemy PO was!".
  • ~Sienkiewicz do Schetyny:
    (2017-09-14 05:27)
    Tak, palę Budki! - - Ale sie nie zaciągam!!!
  • ~Schetyna w plasterkach z majonezem
    (2017-09-14 04:00)
    Grzegorz Schetyna - od lat 80-tych jest człowiekiem, którego biografia podlegała ścisłej kontroli operacyjnej ze strony służb. W jakim charakterze? Mam nadzieję, że w swoim czasie dowiemy się na ten temat więcej. Ja widzę – tylko i aż, bardzo poważne luki w tym życiorysie. Mamy dokumenty, zachowane chociażby tylko we wrocławskim oddziale IPN, które świadczą o tym, że Grzegorz Schetyna był osobą znaną służbom peerelowskim od początku lat 80. – już na początku stanu wojennego został objęty wstępną kontrolą operacyjną. I ta kontrola operacyjna doprowadziła później do zaniechania jakichkolwiek działań operacyjnych wobec jego osoby. A może przeceniamy rolę i skuteczność organizacyjną SB. Bo np. to, że raport niejakiego TW „Miś” z Opola z ‘82 r. nie został ujęty w rozpracowaniu operacyjnym, które podjęło SB z Wrocławia wobec Schetyny w roku ‘88 wcale nie wynika z jakiejś głębszej gry wywiadowczej tylko może po prostu z bałaganu w strukturach SB? Oczywiście - wolna wola. Kto chce może uwierzyć w bałagan w SB – ja w taką wersję nie wierzę. Jeśli nawet założymy, na moment, że SB mając taką „perłę” w rękach, w roku ’82, z powodu niedopatrzenia tę „perłę” przeoczyła i zagubiła w biurokratycznym bałaganie, no to mamy dokumenty z roku ’86. Mamy dokumenty rozpracowywania przez SB „Solidarności Walczącej”, w których Grzegorz Schetyna przechodzi pod pseudonimem „Radek” – jest to jego pseudonim w strukturach „Solidarności Walczącej”. Otóż SB już w pierwszej połowie ’86 roku „Radka” w pełni rozpracowuje – nie stanowi on zagadki, SB wie kim jest, gdzie mieszka, kim jest jego żona, znajomi, że funkcjonuje w świecie akademickim we Wrocławiu i w Poznaniu. I co? I nic! Grzegorz Schetyna w następnym sezonie, po raz drugi, wyjeżdża w odwiedziny do brata do Kanady (w 1987 r.) i wraca by pełnić tutaj rolę przewodniczącego NZS. No i pełni tę rolę, a SB się nim nie interesuje, aż do jesieni ’88 roku, kiedy to pod jesień SB –wydz. III z Wrocławia, wysyła formalne zapytanie do swoich „kolegów” z Opola – „czy przechodził w waszym rozpracowaniu operacyjnym?”.
  • ~Schetyna w plasterkach z majonezem
    (2017-09-14 03:59)
    Plasterek drugi (na grzance) Grzegorz Schetyna wyjeżdża do swego brata w Kanadzie dwukrotnie w latach 80-tych – w roku ’85 i ’87, i nie ma problemów z wyjazdem. W roku ’85 jako wcześniej rozpracowany przez SB kolporter prasy konspiracyjnej, a w roku ’87 jako rozpracowany działacz „Solidarności Walczącej”. Pół roku wcześniej, po tym, jak Schetyna pojawia się w dokumentach – SB przyjmuje na rozkaz najwyższego dowództwa, kontrasygnowany przez gen. Ciastonia, który na przełomie ’85 i ’86 roku czyni z rozpracowania i rozbicia struktur „Solidarności Walczącej” priorytet działań. Czyli rozbicie struktur „Solidarności Walczącej” jest priorytetem dla całej SB - na terenie całego kraju. W tym rozkazie mowa także o tym, że w działaniach przeciwko „SW” wszystkie wydziały III, z całego kraju, podporządkowują się wiodącej roli wydz. III SB z Wrocławia. Czyli, że błagam - nie myślcie, że tu jest jakiś bałagan. Jeśli jest to priorytetowe zadanie i SB widzi właśnie wśród innych zdekonspirowanych członków struktur „Solidarności” „Radka” – Grzegorza Schetynę, to naprawdę trzeba wykluczyć, że mają to co prawda w raporcie, ale przez pomyłkę nie wyciągają z tego żadnych wniosków i nie rodzi to żadnych konsekwencji. Ale wróćmy do tego roku ’88, kiedy to jesienią SB z Wrocławia pyta SB z Opola – „czy przechodził w waszym zainteresowaniu operacyjnym?” I uzyskuje odpowiedź negatywną – „nie, nie przechodził” Otóż my wiemy, że co najmniej 6 lat wcześniej, owszem przechodził. No to dlaczego teraz SB z Opola uznaje za stosowne udzielić fałszywej informacji swoim „kolegom” z Wrocławia? No więc, to nie jest nic niemożliwego w tajnej służbie – takie rzeczy się dzieją, to należy nawet do rutyny służbowej. Ale pod jakimi warunkami, w jakich okolicznościach? No w takich okolicznościach, w których mamy do czynienia z głębszym, wewnętrznym zakonspirowaniem czyjejś roli. Opole okłamuje Wrocław - co jest dopuszczalne w bardzo ściśle określonych przypadkach. Po prostu działa taka zasada, że nie wszyscy funkcjonariusze mają wiedzieć wszystko.

Może zainteresować Cię też: