Rada Europy przyjęła rezolucję ws. praworządności w Polsce. Jest reakcja polskiego rządu

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ocenił w czwartek w Londynie, że rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce, to "nieuprawniona ingerencja instytucji zewnętrznych".

wróć do artykułu
  • ~leming ciekawy
    (2017-10-14 12:58)
    Chcialaby Polska wystapic z UE ? A kto wtedy bedzie dozywial Polske ?
  • ~Jst
    (2017-10-13 21:59)
    We Francji już POnd rok stan wyjątkowy!! "Bo przecedzają komara a POłykają Wielbłąda"
  • ~ewa koby
    (2017-10-13 16:30)
    ewa koby sadownictwo w pl to absolutna prywata skorumpowana z politykami i ich wyborcami wszyscy notariusze sa skorumpowani prawo nie istnieje sa paragrafy bezprawia
  • ~JOZEK
    (2017-10-13 13:38)
    UNIA MOZE NAM SKOCZYC PANIE MAJSTER
  • ~t
    (2017-10-13 09:26)
    Grożąca secesja Katalonii i tchórzliwe milczenie germańskich "demokratów" jest oczywistym dowodem wrogiego stanowiska tzw unii europejskiej wobec Polski. Tu chodzi o zasadnicze (negatywne) podejście do suwerenności Polski, a nie o szczegóły. Nic nie będzie chętnie lub nawet neutralnie przyjmowane, bez względu na to, co to i od kogo pochodzi.
  • ~Amon
    (2017-10-13 08:23)
    Waszcz "ocenił", he,he,he !
  • ~Jabis
    (2017-10-13 05:03)
    PIS cepom można mówić, że UE i RE to dwie różne sprawy ... o oni dalej swoje: ŁUNIA ... ŁUNIA ...ŁUNIA ...skąd w tym PIS grajdole tyle głupoty!? Mały paranoik dokonał potężnego spustoszenia. W ... i tak jałowym intelekcie ludu wolskiego.
  • ~sd
    (2017-10-13 04:49)
    Tak jak powiedział pan Marcinkiewicz .rządy i polityka PISu opiera się na kłamstwie !!! A był premierem w tym rządzie i wie .My też wiemy!!!
  • ~przeciwnik psujów
    (2017-10-12 23:47)
    pan waszczykowski (brak szacunku zasłużony) kłamie. Tylko kilkanaście procent Polaków zagłosowało na PiS i na pewno nie domagali się niszczenia prawa tak jak to robi nierząd pana w. Dlatego pan w. nie był by nigdy dopuszczony nawet do czyszczenia toalet w moim domu bo to byłby dla niego zbyt duży awans.
  • ~jajajs
    (2017-10-12 22:17)
    jaja sobie robia?! Katalonia krwawi i wszystko jest ok, a tu sie wp... czym sie EU rozni od ZSRR!?
  • ~autor nieznany
    (2017-10-12 20:57)
    Na SAT3, wlasnie idzie program o tym, ze UE od 25 lat wie ze E250 (Natriumnitrit) ktory dodawnany jest do miesa (chodzi o ladny czerwony kolor) jest odpowiedzialny za obecnie masowego RAKA przewodu pokarmowego. Komisarz UE pytany dlaczego UE nic nie robi przeciw, wykrecal sie niewiedza, choc UE przegralo proces w tej sprawie, chyba z Norwegia. Dzieci dostaja raka od hamburgerow itd - skandal na resorach , ale ... chodzi o miliardy, wiec oplacani przez lobbing urzednicy UE napewno nie kiwna palcem.
  • ~robert
    (2017-10-12 20:56)
    Politykierstwo pisa na poziomie sołtysowej ,UE zamiast wydawać rezolucje powinna zamrozić fundusze aż do przywrócenia normalności w Polsce łącznie z aresztowaniem wszystkich szubrawców pisa łącznie z kaczyńskim
  • ~Wittorio
    (2017-10-12 19:49)
    Pan Waszczykowski powinien swoja wypowiedż uzasadnić merytorycznie przytaczając stosowne zapisy w traktatach,które Polska podpisała i których powinna przestrzegać.To co powiedział jest gołosłowiem.Przez te dwa lata rządów PiS, wielokrotnie zostały pogwałcone przez parlament,rząd i prezydenta zapisy Konstytucji i to jest faktem oczywistym.Traktat Amsterdamski na ten temat wyraża się jasno.
  • ~qqq
    (2017-10-12 19:02)
    Szanowni wypowiadający się, Rada Europy nie ma nic wspólnego z Unią Europejską ani z funduszami europejskimi. Do Rady Europy Polska przystąpiła dobrowolnie w roku 91 zatem powinna przestrzegać standardów. Nikt nas siłą nie ciągnął. Można się było zapisać do WNP. Proszę sobie poczytać o Radzie Europy, Radzie Unii Europejskiej i Radzie Europejskiej. Są to 3 rożne instytucje. I nie kompromitować się niewiedzą.
  • ~Jabis
    (2017-10-12 18:54)
    Głupota PISczykowsiego szczytuje? Rada Europy ... to nie UE! RE to dobrowolne stowarzyszenie 37 państw akceptujących zasady rządów prawa i ochrony praw człowieka. Jeżeli Wolska Kaczorowska nie akceptuje ... to wolna droga, przetarta przez Białoruś.
  • ~cały
    (2017-10-12 18:26)
    kiedy złodziejski ,rząd PO,PSL,przestał rządzic i odebralismy im koryto ,to Polska wspaniale sie rozwija i żyje sie w niej dobrze ,tylko skorumpowany wymiar sprawiedliwosci ,gdzie większośc sędzów i prokuratorów to skorumpowani łapownicy którzy bronia przestępców ,a nie uczciwych ludzi ,ten wymiar sprawiedliwości teraz jest chory i trzeba go naprawic ,i żadna komisja wenecka ,ani UE,a tymbardziej Rada Europy nie ma prawa nas potępiac ,ani się wtrącać w nasze sprawy ,łapy precz od Polski pilnujcie swoich krajów ,gdzie WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI NIE MA.
  • ~hejter z PIS
    (2017-10-12 17:02)
    Reform sądownictwa domagają sie Polacy - to prawda , ale nie wymiany starych kolesi na nowych kolesi . Młody Rzepecki z pis wylecial z pis-u tylko za to ,że zwrócił uwagę swojej partii , a Pani Rzecznik PIS-u w wywiadzie powiedziala ,że nieładnie donosic na kolegów ---to co , my suweren mamy myśleć ? Kolesiostwo po nowemu
  • ~Tomek z W-wy
    (2017-10-12 15:44)
    Waszczykowski stale powtarza, ze "PiS ma mandat". NSDAP w Niemczech tez miala mandat!!!
  • ~Maranello
    (2017-10-12 15:27)
    Do thebillów tu piszących. Jest takie przysłowie: "Jeśli wszedłeś między wrony musisz krakać tak, jak one"! Polska jest w UE - jest! czyli musi trzymać pewne standardy, na które zgodziła się wstępując do tego towarzystwa. A jak Kaczor i inni trąbili w Brukseli w 2014, że źle im się dzieje, to nie byli targowiczanami?! Jak wystąpimy z UE, to nami już Unia nie będzie się zajmować, za to zajmie się Władimir Władymirowicz Putin - tego najbardziej pragniecie! Może bardziej niz obfitego koryta?
  • ~gremlin
    (2017-10-12 15:16)
    Na 636 osób obecnych 50 za rezolucją głosowały 42 osoby z czego 50% to antypolska - z polskim obywatelstwem - V kolumna zdradziecka.O czym tu dyskutować? Chyba już miarka dawno tremu się przepełniła.Za m o r d y zdradzieckie i pod sąd.

Może zainteresować Cię też: