"Niech jadą". Posłanka PiS tłumaczy się ze swoich słów do lekarzy rezydentów

| Aktualizacja:

Żądamy od pani premier skutecznego rozwiązania problemu głodujących rezydentów, żądamy rzetelnej propozycji - powiedział w czwartek poseł PO, były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Dodał, że minister Konstanty Radziwiłł jest "jest największym szkodnikiem systemu ochrony zdrowia". Największą burzę wywołały jednak słowa jednej z posłanek.

wróć do artykułu
  • ~troche prawdy
    (2017-10-12 13:00)
    Kazdy chcialby zarobic wiecej, lekarze rezydenci nie maja tak zle -2700 netto - to prawie 4 tys brutto - doswiadczona pielegniarka czesto tyle nie ma na miesiac po kilkunastu latach ciezkiej pracy . A kazdy lekarz rezydent i tak po kilku latach bedzie juz zarabial tyle ile przecietny lekarz czyli 10 tys. zl albo wiecej. PIS i tak zwieksza place w miare mozliwosci - jak PO - dawalo ludziom po 1000 zl - niszczylo przemysl- to ludzie na nia glosowali i sie nie buntowali. Teraz jak PO zniszczylo gospodarke to POlacy nagle domagaja sie od PISu podwyzek 100 procentowych - chociaz przez POwska kradziez - skarb jest wciaz prawie pusty.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-10-12 13:30)
    A CO ZAPRZAŃCY PO+PSL zrobili dla Lekarzy?????????????? O=ZERO.Dyrektorzy Szpitali wymówić Rezydencje.
  • ~proste
    (2017-10-12 13:15)
    Przyzwyczaili się ROBIĆ JUNEWALIA dlatego tak niechetnie jest się HICIĆ PRACY rozbrykane towarzystwo jeszcze szpik POd nosem a już by chcieli PO--*-PIĘĆ TYSIĘCY
  • ~MISZA
    (2017-10-12 13:27)
    OHYDNE I OBRZYDLIWE SŁOWA - TAKIE JAK TA POSŁANKA.
  • ~maly
    (2017-10-12 13:28)
    Ta czerwona swinia mówiła o sobie.
  • ~Paskuda
    (2017-10-12 15:02)
    Arłukowicz ty ... zadeptales przez lata służbę zdrowia, nie robiąc niczego dla pacjentów i masz czelność krytykować rząd ?
  • ~helena
    (2017-10-12 14:19)
    Wszyscy w Polsce zarabiamy mało, te wszystkie proeuropejskie elyty zrobiły z Polaków niewolników!!! teraz hipokryci z totalnej opozycji wrzeszczą że młodzi wyjadą? a za ich rządów nie wyjeżdżali ? ile im podwyższyli?? straszenie wyjazdem nie może być szantażem!!A ci młodzi niech przestaną bredzić ,że tak się martwią o pacjentów ,a nie o swoje apanaże,bo to nie prawda!!!!!
  • ~Zepp
    (2017-10-12 13:12)
    Rząd się sam wyleczy
  • ~stasiok
    (2017-10-12 13:01)
    Tak to jest jak brakuje oddziałów geriatrycznych i lekarzy tej specjalności. Może niech PiSbolszewicy wyjadą tam gdzie się ich podleczy, a przy okazji zrezygnują z poselskich mandatów..
  • ~Karłowaty Jarosław z Żoliborza
    (2017-10-12 13:04)
    Przewlekłe niedokrwienie mózgu z rozległymi ubytkami powodujące ograniczenia intelektualne prowadzące do demencji.
  • ~PiSkomuna won
    (2017-10-12 13:12)
    Józefa Hrynkiewicz /PiS/ to hipokrytka: 1) W 1990 na Wydziale Filozofii i Socjologii UW habilitowała się na podstawie rozprawy zatytułowanej Kwestia społeczna w pracach Ludwika Krzywickiego. 2) Ludwik Krzywicki, pseudonimy K. R. Żywicki, J. F. Wolski i inne (ur. 21 sierpnia 1859 w Płocku, zm. 10 czerwca 1941 w Warszawie) – polski myśliciel marksistowski, Wikipedia
  • ~PACJENT
    (2017-10-12 14:19)
    juz byl protest sbekow o emerytury ,prawnikow z gersdorf i zurkiem na czele ,teraz rezydenci POd przywodztwem arlukowicza .Wszystko PO to aby obalic ten rzad .! Nie wasze doczekanie ,zlodziejska mafia rozkradla Polske ,ktora rzad naprawia i to jest ból dla zlodziei i esbekow .REZYDENCI ....A CO Z WASZYCH PROTESTOW BEDZIE MIAL PACJENT ? cZY ,JEZELI DOSTANIECIE poDWYZKI TO ZMNIEJSZA SIE KOLEJKI DO LEKARZY ,CZY PACJENT MOZE LICZYC NA UCZCIWSZA WASZA OPIEKE CZY TAKA JAK ZA KOPACZ W SMOLENSKU ? SKONCZCIE TEN CYRK I NIE PLAMCIE ZAWODU LEKARZA . uCZCIWOSC ,UCZCIWOSC ! ! !
  • ~Praktyk
    (2017-10-12 14:08)
    Z uwagą wsłuchiwałem się w dzisiejszą debatę w sejmie na temat lekarzy rezydentów.!!! Dlatego mam apel do strajkujących!!! Jeżeli będziecie się kierowali cynicznymi wywodami tej opozycyjnej bandy hipokrytów, a nie własnym pragmatyzmem, to źle na tym wyjdziecie. Coś na ten temat wiem, sam nie jeden raz byłem w podobnych sytuacjach i nauczyłem się jednego. Nigdy nie należy słuchać fałszywych proroków, a tym bardziej tych, którzy przez wiele lat zarządzali resortem zdrowia z opłakanym skutkiem.....
  • ~alecsandro
    (2017-10-12 14:43)
    nie wiem czy ci rezydenci mieli motywację polityczną w tej strajko-głodówce , ale gdy tacy nieudacznicy jak Arłukowicz , Kopacz ,Nitras , rozpoczęli wraz z mediami typu tvn, gw , operację polityczną , to sorry młodzi , ale przegraliście
  • ~Zniesmaczniony tania hupca pseudo-lekarzy
    (2017-10-12 14:17)
    Lekarze rezydenci to zwykle nieroby, przyzwyczajone jedynie do zabaw i brania kasy! Niech jada za granice i zobacza jak PRAWDZIWI LEKARZE PRACUJA i nie robia po-kazow glodowkowych - obzarlszy sie wpierw jak swinie, a na po-kaz cierpiacy glod. Tiaaa - zagranica rzeczywiscie czeka na nierobow - moze do mycia kibli!!
  • ~Czytacz:)
    (2017-10-12 14:00)
    A dlaczego nikt nie powie otwarcie że podniesienie wydatków z budżetu na służbę zdrowia w większości pójdzie na pensje, nie tylko rezydentów ,o pacjentów nigdy nie chodziło (sugerujecie że walczycie o dobro pacjentów) ,teraz niech każdy sobie przemyśli czy w swoim zawodzie ma szansę w ciągu kilku/paru lat zrobić "przeskok" w zarobkach o kilkaset procent ?,a tak jest w zawodzie lekarza ,za parę lat oni będą zarabiać wielokroć tego co otrzymują teraz ,a więc zaciskać zęby bo i tak się "okujecie " ,was nie czekają podwyżki kilkuzłotowe a kilku tysięczne .
  • ~mn
    (2017-10-12 14:20)
    PO to dno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Latający Arłukowicz , to pseudo lekarzyna ,potrafi tylko pyskować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~proste
    (2017-10-12 12:49)
    narazie koszty ida na ekshumacje i odszkodowania wdow lepiej byloby pol roku zaczekac z podwyzka dla lekarzy
  • ~ted
    (2017-10-12 14:16)
    "Państwo powinni przeprosić tych państwa - lekarzy, ludzi, którzy ratują nasze życie. To wstyd i hańba" - niektórzy ratują, niektórzy zabijają ! Zostałem przyjęty do szpitala z kamieniami żółciowymi, PO 8 dniach leczenia z sepsą wywieźli mnie na OJOM do innego szpitala ! Na moje szczęście w tym drugim szpitalu nie było strajkujących rezydentów, tylko prawdziwi lekarze ! PO 18 dniach walki przywrócili mnie do życia !
  • ~student
    (2017-10-12 15:16)
    Studia medyczne należą do najdroższych. Opłacamy je my, podatnicy. Należy wprowadzić przepis o obowiązkowej pracy w okresie ok. 5 lat w kraju , a w przypadku wyjazdu do pracy w tym czasie za granicę, konieczność zwrotu określonej części kosztów.

Może zainteresować Cię też: