Zburzyć PKiN na 100-lecie odzyskania niepodległości? Gliński: Nie mam nic przeciwko temu, Sikorski: Musiałbym rząd pochwalić

| Aktualizacja:

Chciałbym, żeby prezydent Andrzej Duda zorganizował na uroczystość 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jeden wspólny, piękny Marsz Niepodległości - powiedział we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Był on także pytany w RMF FM m.in. o to, czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie mógłby zostać zburzony na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

wróć do artykułu
  • ~ubawiony głupotą
    (2017-11-14 11:08)
    Pałac zostawić ale na szczycie umieścić wielki pomnik Kaczyńskiego!
  • ~a propos
    (2017-11-14 11:11)
    Już dawno powinien być zburzony. To kpina, ze dalej stoi. Symbol sowieckiej dominacji. Wstyd.
  • ~jjj
    (2017-11-14 11:14)
    w miejsce palacu zbudowac Mauzoleum Rodziny kaczyńskich!
  • ~xxl
    (2017-11-14 11:21)
    Mścić się na budynkach za ustrój czy politykę to szczyty głupoty
  • ~wpi.s
    (2017-11-14 11:25)
    PEKIN im Jozefa Stalina to ohydna pamiatka po rzadach kolaborantow komunistycznych - stad te ubeckie sentymenty.
  • ~STEFCIU
    (2017-11-14 11:34)
    SŁUSZNA KONCEPCJA - ZLIKWIDOWAĆ SZPITAL I ZBUDOWAĆ KOLEJNE PIERZ... NE MUZEUM. ŻEBYŚ PRZYNAJMNIEJ JELITÓWKI DOSTAŁ GLIŃSKI!
  • ~Balbinow
    (2017-11-14 11:34)
    To Putin odwałałby go na zawsze.ale ******** sobie może.
  • ~zwykły obywatel
    (2017-11-14 11:36)
    Zaczyna się od burzenia budynków a skończy się na publicznym paleniu książek...Skąd my to znamy?!?
  • ~Żarłok
    (2017-11-14 11:38)
    Lubię ostre przyprawy,lubię ****************** i maggi dodać.
  • ~heil henkel
    (2017-11-14 11:47)
    Ruski kon Trojanski...a wy rybiata smatricie i smatricie na niego jak na Lenina.
  • ~prawdziwy Polak,niekatolik
    (2017-11-14 11:54)
    A ja proponuję,ż eby zburzyć wszystkie kościoły zbudowane w latach 1945-1989.Przeciez one tez powstały za komuny!
  • ~bertsi
    (2017-11-14 11:57)
    Gdy Rosjanie budowali monumentalną cerkiew św. Aleksandra Newskiego na placu Saskim, to jeden ze świątobliwych rosyjskich starców przestrzegał władze carskie: zbudujecie cerkiew, stracicie Kraj Nadwiślański. Rosjanie wybudowali cerkiew i po kilkunastu latach Polska odzyskała niepodległość. W okresie międzywojennym cerkiew została zburzona i Rosjanie wrócili do Warszawy po dwudziestu kilku latach. Stalin też nie posłuchał starca i zbudował swoją cerkiew: PKiN. I Polska znowu odzyskała niepodległość. Czy warto burzyć drugą "cerkiew"?
  • ~barabasz
    (2017-11-14 11:58)
    a może zburzyć całą Warszawę? przecież odbudowywali ja komuniści
  • ~kamil
    (2017-11-14 12:09)
    Bardzo podoba mi się zestawienie procentowe zwolenników i przeciwników zburzenia pałacu: 38% za, 63% przeciw. Daje to 101 %. Ciekawy sondaż
  • ~wyborca/chodzi o to zeby isc do przodu z tym wszystkim
    (2017-11-14 12:13)
    Zrobic konkurs na przebudowe, ewentualnie zrobic duzy punkt widokowy na dachu, Polski World Center. i zrobic pomnik WWII CENTER. W miejscu wiezy zrobic wiekszy punkt widokowy. A z zaoszczedzonych pieniedzy zrobic Stypendium najzdolniejszym Dzieciom z Biednych Rodzin i Dzieciom Niepelnosprawnym. Remont kapitalny i modernizacja , oraz dostosawanie do obecnych potrzeb i tak pochlonalby mase pieniedzy, i nikt nie bedzie obrazony, bo chodzi o to, zeby isc do przodu z tym wszystkim.
  • ~Miasto
    (2017-11-14 12:14)
    Już w 1924 barbarzyńcy zburzyli Sobór Aleksandra Newskiego. W Warszawie na placu Saskim...
  • ~Wars
    (2017-11-14 12:16)
    Kaszana, która nie lubi Pałacu Kultury i Nauki won ze Stolicy!
  • ~ulisse
    (2017-11-14 12:20)
    jest częscią polskiej historii / przez zniszczenie nie pozbędziemy sie kompleksów / dzikusy z IS też niszczą wszystko co im obce.
  • ~annna
    (2017-11-14 12:26)
    Znowu propaganda..ale dorzeczy palac kultury i nauki jest jak najbardziej namiejscu.to dar i pomnik pokolen abyscie pamietali co sie stanie z ojczyzna jak nioebedziecie onia dbali..druga rzecz niezastanawiacie sie dlaczego ciagle ktos sie domaga jego wyburzenia...amoze zapytajcie co mialoby by c na tym miejscu ..odpowiedz prosta zwrot dzialki pod budowe synagogi..juz raz wyburzyliscie manastyr cara bo wa, sie wglowie przewrocilo z tzw,,niepodleglosci..zapomnieliscie tylko dodac ze to car zliwidowal w polsce paszczyzne..bo wasi panowie trxzymali by was na uwiezi do dzisiaj..amoze pilsidzki zloczynca i szpicel ktory zostal przywieziony w wagonie tak jak lernin do rosji aby przejal wewladanie polakow pod berlem niemiec.ale jak zwykle sie nieudalo i wyszla z tego niepodlkeglosc..fart i oszustow..tak wlasnie wyglada nasza zaklamana historia..i cale szczescie ze w kraju byli wtedy madrzy ludzie ..padarewski dmowski haller zagorski i inni .pamietajcie ze wikszosc z nich pracowal dla zaborcow ale Polske mieli w sercu .z wyjatkiem arystorkratow ci zawsze dbali oswoje majatki nie o Polske...
  • ~Ola rozbawiona