Morawiecki premierem za Szydło. Rekonstrukcja rządu według PiS

| Aktualizacja:

Decyzje zapadły! Beata Szydło złożyła na ręce Komitetu Politycznego PiS rezygnację z funkcji premiera i rezygnacja ta została przyjęta. Znany jest też kandydat na nowego premiera - zgodnie z przewidywaniami jest nim dotychczasowy wicepremier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu
  • ~Stosujemy stare sprawdzone metody!
    (2017-12-08 06:12)
    I to jest właśnie ta dobra zmiana! --------------- Ja do dzisiaj się głowię - jak z absolwenta dwuletniej wieczorowej szkoły przy-sposobie-nia rolniczego można zrobić stoczniowego elektryka albo z absolwenta "historii" premiera - i to już drugiego!!. Nasuwa się tu tylko takie wy-jaśnienie, że przy pomocy S B albo WSI można załatwić prawie wszystko - nawet to, żeby T W "Bo l ek" został elektrykiem stoczniowym! - A POtem prezydentem!
  • ~pat
    (2017-12-08 05:42)
    Nie widziałem i nadal nie widzę żadnego racjonalnego powodu dla którego Szydlo miałaby zostać odwołana. Widzę wyłącznie kłopoty w związku z taką zmianą. - wizerunkowe - bo jak to wytłumaczyć że broni się premier przed Schetyną by później ją zdymisjonować? - polityczne bo Morawiecki jeszcze słabiej będzie sobie radził z Macierewiczem niż Szydlo - polityczne bo Duda zacznie własną rozgrywkę kogo by chciał w rządzie - polityczne bo nastąpi wzmocnienie Gowina i Glińskiego - polityczne bo co zrobić z popularną Szydło a do wyborów Prezydenckich daleko.... za daleko - polityczne bo opozycja okaże się skuteczna - wizerunkowe bo rząd traci dwie twarze i "zyskuje" tylką jedną - i wiele wiele innych ... Dlatego nie wierzę że dojdzie do wymiany premiera.
  • ~Heniu
    (2017-12-08 05:32)
    Mowi Szydlo , to wszystko mi juz zbrzydlo!
  • ~Dziadziu
    (2017-12-08 05:26)
    Zdanie: Szydlo rezygnuje, jest niewlasciwe . Szydlo zmuszona do rezygnacji przez mobbing prezesa!
  • ~Alea iacta est! -
    (2017-12-08 04:04)
    - powiedział Rubikoń i poczłapał na swych kaczych łapach w sina i niepewną dal!
  • ~franczyza
    (2017-12-08 03:46)
    Mateusz Morawiecki ma ponad 13,7 tys akcji Banku Zachodniego WBK po 370 zł każda - wartość 5,069 mln zł. Na początku 2016 akcje BZ warte były 230zł/szt. Co to oznacza, że MM zarobił na blokowaniu ustawy dla frankowiczów przez ok. 24 m-ce ponad 2 mln zł na wzroście kursu. - I to by wyjaśniało wiele jego decyzji/zaniechań (niepotrzebne skreślić!)!!!
  • ~~Ja(bis)
    (2017-12-08 03:38)
    Wrzeszczę bom z Brzeszcze. Wrzeszczała, wrzeszczała (na małego przez PO) a i tak bana dostała. Na politbiurze tylko 2 odważyło się jej bronić choć wszyscy chwalili. Kadry kaczora ... po 8 latach najpierw Szydło wyrzucona z PO, teraz ten wychowanek Bieleckiego i Tuska. Czy już się śmiać?
  • ~Wyborcy chyba już dokładnie zrozumieli
    (2017-12-08 02:51)
    że nie mogą liczyć na swoich "wybrańców"! A Pani Premier Szydło na tym zdjęciu też wygląda, jakby wiele dziś zrozumiała!!! Tylko Prezes nadal nic nie rozumie! - - Przede wszystkim nie rozumie wyborców!
  • ~Niejaka Mazurek
    (2017-12-08 02:10)
    @ "...jest przekonana, że wyborcy wszystko to zrozumieją."! -------- Ciekawe - skąd ona czerpie to przekonanie? - Chyba ze swojego tępego zadufania - albo z instrukcji dostarczonej w dzisiejszym przekazie dnia!
  • ~Po prostu
    (2017-12-08 00:16)
    Ta wymiana to gra na spokojne, bezpieczne odsunięcie Antka. Zmienił się premier, to zmienią się ministrowie. Obiecali to Adrianowi, to raz, dwa - Antek obniżał sondaże. Poza tym, jest szalenie niebezpieczny dla Jarka, bo ma wydeptane ścieżki u Rydzyka. Jak Rydzyk wycofa poparcie, to Jarek leży, bo elektorat PiSu jest tak naprawdę elektoratem Tadeusza.
  • ~Wkrótce
    (2017-12-08 00:12)
    No, to teraz już tylko dla Broszki: Trybunał Stanu a także sąd powszechny i odsiadka.
  • ~WLE
    (2017-12-07 22:54)
    Cieszę się, że nie będę musiał oglądać jak ministrowie całowałują rączkę Pani Premier.
  • ~student profesor Pawlowicz
    (2017-12-07 22:52)
    DOBRA ZAMIANA buraka na nieudaczniaka
  • ~Zbyszek
    (2017-12-07 22:37)
    Na miejscu pani Szydlo wsadzilbym glowe w piasek, albo bym se pal...nal w leb. Zrobili z niej POSMIEWISKO! ( a ona dalej im doooopy li ze). HONORU nie ma!
  • ~wojski
    (2017-12-07 22:34)
    typowy blad zmiany skladu rzadu, gdy Polsce powodzi sie najlepiej od 45 roku. Psuje sie poprostu "dobre". Szydlo odchodzi w swietle chwaly,a nastepca to byc moze specjalista od spekulacji, od sprowadzania obcych bankow, ale o globalnym zarzadzaniu duszami Polakow, raczej nie ma pojecia. Uosobienie "dobrej zmiany" odchodzi w przeszlosc, zaczyna sie "gorsza zmiana" ? bardziej UEZsrr ?
  • ~zgred
    (2017-12-07 22:26)
    .......czy wy nie rozumiecie,ze tu chodzi o ......pana MACIEROWICZA?
  • ~Pat
    (2017-12-07 22:26)
    Nie wierzę w to co widzę. Coś mi się wydaje że tym razem JK przekombinował. Obym się mylił bo taka decyzja w tym momencie stały chyba jakaś fascynacja i emocje a nie chłodna kalkulacja. MM będzie miał pod górkę. Miał chroniący go zderzak a teraz sam będzie zderzakiem. To trudniejsze nie wystarczy byc mistrzem powerpointa.
  • ~Macisław Kereszeni
    (2017-12-07 22:13)
    Czekam na Sondaże poparcia dla partii.
  • ~lima
    (2017-12-07 22:11)
    weszlo Szydlo do worka,....hej.....
  • ~He(l)
    (2017-12-07 22:05)
    Wygląda na to, że Kaczuś to mustela putorius.

Może zainteresować Cię też: