Bruksela syta i Warszawa cała. Taki może być finał sporu o praworządność w Polsce

Mateusz Morawiecki i Jean-Claude Juncker wyrazili nadzieję, że do końca lutego uda im się osiągnąć postęp w rozmowach o praworządności w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~godot
    (2018-01-12 01:27)
    Są 2 warunki sine qua non przywrócenia w Polsce demokratycznego państwa prawnego - dopuszczenie do orzekania w TK 3 prawidłowo wybranych sędziów w poprzedniej kadencji parlamentu i przywrócenie wyboru większości członków KRS przez środowisko sędziowskie. Bez ich spełnienia nie ma mowy o restytucji praworządności.
  • ~APEL Do Komisji Europejskiej !!!!!!!!
    (2018-01-11 17:21)
    Bruksela syta i Warszawa cała !? To znaczy co? Że wystarczyła jedna pogawędka przy kawie żeby cwaniaczek przechytrzył Junckera i dostał rozgrzeszenie od tego drugiego !? A co na to Komisja Europejska !? Czy Juncker to jednoosobowa komisja !? która wydaje decyzje ? A co z łamaniem praworządności w Polsce !? Przecież łamanie tej praworządności zostało potwierdzone przez Komisję Wenecką Rady Europy, ONZ, OBWS, wiele europeiskich sieci sądów najwyższych, sądów administracyjnych, adwokatur które poparły Parlament Europeiski w sprawie uruchomienia art. 7 przeciw Polsce !!! A co z nieprzyjmowaniem uchodźców przez Polskę !!?? Co ci tam ten Morawiecki znowu za bajki naopowiadał Juncker !? Że Polska przyjmuje Ukraińców !? Co ma piernik do wiatraka ?! Ukraińcy to NIE SĄ ŻADNI UCHODŹCY TYLKO EMIGRANCI ZAROBKOWI !!!! którzy bez problemów uśmiechnięci i wygodnie przyjeżdżają do Polski z Zachodniej Ukrainy gdzie przecież nie ma żadnej wojny i w każdej chwili mogą tam spowrotem wrócić !!!
  • ~henry
    (2018-01-11 12:18)
    Unia Europejska jest w permanętnym kryzysie strukturalnym a jego przyczyną jest dominacja Niemiec. Nic w Unii się nie stanie bez przyzwolenia Berlina. Kryzys bedzie trwał tak długo jak długo ten stan będzie tolerowany
  • ~Filip
    (2018-01-11 12:08)
    Trochę szkoda, ze nasz premier rozmawia z jakimś unijnym urzedasem, a nie z premierami Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch etc. W tym propagandowym ataku na Polskę nie chodzi o to kto ma racje, tylko chodzi o rozpowszechnianie negatywnych skojarzeń z Polska w światowej opinii publicznej.
  • ~t.
    (2018-01-11 12:03)
    Najlepsze w eurokolchozie jest to, ze najbardziej o demokracji krzycza ci, ktorzy swoje stanowiska zawdzieczaja jakims dziwnym ukladom, ktore z demokracja nie maja nic wspolnego.
  • ~Tredowaty
    (2018-01-11 11:04)
    To bedzie tragedia !.
  • ~oxo~
    (2018-01-11 11:01)
    Ja mam tyle uznania dla tej miernoty Junckera co dla pijanego szofera.
  • ~pat
    (2018-01-11 10:14)
    O tym czy UE odpuści Polsce decyduje Merkel. Merkel nie odpuści jeśli rząd Morawieckiego nie przyjmie uchodźców, jeśli Polska nie zamknie tematu reparacji. Jeżeli to zrobimy to Merkel może chwilowo zmienić zdanie, ale ona cały czas gra na zmianę władzy w Warszawie i obsadzenie na tronie swojego namiestnika. Taką decyzję podjęła forsując Tuska wbrew Polsce. Gdyby dogadała się z Kaczyńskim temat reparacji leżałby nadal w szufladzie. Uważam że KE, UE i Merkel nam nie odpuszczą. Po prostu decydują interesy. Chyba że PiS wykona samobójczy zwrot w sprawie uchodźców, podatków, uszczelnienia systemu i zamknie temat reparacji.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-01-11 09:23)
    Czyli ,,premier" obiecał wstrzymanie wycinki,cofnął karę na TVN 24,.I co jeszcze Obiecał???????? Może wyraził zgodę na przyjęcie Imigrantów? I to ma być Pol;ski Premier???????????? Bucha,cha,ha.
  • ~adwokat diabła
    (2018-01-11 08:40)
    Proponuję skargę nad-nadzwyczajną, bo jeśli jakiemuś pisowskiemu kacykowi nie spodoba się wyrok to trzeba mieć jakiś wytrych by go zmienić...
  • ~Centrala
    (2018-01-11 08:29)
    Witam działaczy i zwolenników rosyjskiej agentury - humorystycznie nazywanej Prawem i Sprawiedliwością... Choć Towariszcz Anton jako zdekonspirowany został wycofany a działań liniowych (Order Bohatera Federacji Rosyjskiej zostanie mu przyznany w terminie późniejszym) pozostałe jednostki liniowe nadal mają zadania do wykonania - kontynuujemy działania mające na celu wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej i nasilamy działania propagandowe i dezinformacyjne - akcja "Unia Europejska chce nas upokorzyć a potem wyrzucić".
  • ~hipokryzjado2
    (2018-01-11 08:28)
    Juncker stworzył przez ok 30 lat raje podatkowe z Luksemburga ..a później pouczał jakie to nu nu nu zrobi jak ktoś będzie tworzył w EU raje podatkowe ..hipokryta do kwadratu ...jednym słowem od Polaków do Junkera *********** dziadu ,,
  • ~Obserwujemy w Brukseli
    (2018-01-11 08:25)
    ostatnie podrygi konającej ostrygi! A może nawet jest to konająca ośmiornica?
  • ~Czyli już jawnie bez-czel-nie przyznajecie, że
    (2018-01-11 08:22)
    budżet Unii jest ustalany przez niemiecki resort finansów?!!! Tak przynajmniej wynika z poniższego cytatu! @ "Jeśli propozycja uzyska oficjalne wsparcie Berlina – a była rozważana w jednym z dokumentów o przyszłym budżecie Unii opracowanym przez tamtejszy resort finansów – może zyskać przychylność większej liczby państw." -
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-11 08:05)
    Prawy sektor ... gołębie ... jastrzębie ... puste pałki - mały myślał miesiącami teraz miesiące będą mu się bekały. Wrogów mgła helowa pokrywa ... ferment narasta. Wykwakał walkę między 40 latkami ... a ci się zbuntowali i wzięli się za wywalanie 70 latków. Ten w Toruniu ... oczy przeciera. Zdumiony. No.
  • ~Ppp
    (2018-01-11 07:49)
    U nas wyleciał Waszczykowski - u nich symetrycznie powinien wylecieć Timmermans. A potem można spokojnie porozmawiać, bez grożenia sankcjami. Pozdrawiam.
  • ~POcałujta itd.
    (2018-01-11 07:35)
    Polacy: Unia może Nam skoczyć
  • ~na początku był przekręt