Prezydent ostro: UE grozi dekompozycja, dezintegracja, a ostatecznie także degradacja

| Aktualizacja:

UE musi zdecydowanie odpowiedzieć na trzy główne zagrożenia: dekompozycji, czego wyrazem jest projekt Unii dwóch prędkości, zagrożeniem politycznej dezintegracji, co pokazał Brexit, a w przyszłości grozi jej degradacja globalnej pozycji - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda.

wróć do artykułu
  • ~żart
    (2018-01-11 21:29)
    "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" - pisał Mikołaj Rej.
  • ~TOJA
    (2018-01-12 01:39)
    Tak dla przypomnienia - wielowiekowa europejska tożsamość opiera się na wartościach greko-rzymsko-chrześcijańskich. Nie na katolickich.
  • ~kkkk
    (2018-01-11 22:35)
    takie dywagacje trzeba bylo snuc przed wstapieniem do Uni , a nie teraz jak wydoilo sie z Uni miliardy za friko , rozkradlo na wszelkie mozliwe sposoby i widzi sie koniec tej dojnej krowy
  • ~kos
    (2018-01-11 22:28)
    Polska poza UE, między Rosją a ....... Zostanie tylko depi + dera..... Pozdrawiam nie paranoików.
  • ~Silna Polska
    (2018-01-11 22:17)
    Czy Niemcy i Francja chcą nauczyć się traktować inne narody jak równe im, a nie jak swoje kolonie? I ile czasu by im to zabrało, gdyby w ogóle ich elity chciały? Prędzej więżę Eiffla przerobią na minaret, a nad bundestagiem ozłoci się półksiężyc nowego kalifatu... Także Panie Prezydencie, do kogo ta mowa, skoro gadał do obrazu, a obraz ni razu?
  • ~wietnamczyk
    (2018-01-11 23:09)
    taaa....Unia bez WB to Unia kulawych idacych pod reke ze slepymi szczeglnie na lewackie oko. Ja tak se mysle, ze Chiny dadza nam 100 miliardow, aby miec u nas ekskluzywny rynek i jedwabny szlak w drodze do niemiec. W Unii juz taka bida , ze taka Francja sprzedaje juz 500 letnie winnice, ktore Chinczyki kupuja se tak bo nie maja se co robic.
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-11 22:55)
    Brawo Panie Prezydencie, tak trzymać. Ale Pana Ministra Obrony bardzo mi szkoda !!!
  • ~starszy człowiek
    (2018-01-11 21:29)
    Wypowiedź całkiem do rzeczy. Bez autentycznych wartości to wszystko jest budowaniem domków z kart na lotnych piaskach pustyni.
  • ~Szyba
    (2018-01-12 05:46)
    Panie Prezydencie UE jest realnym bytem który ma swoje niezaprzeczalne osiągnięcia ,oczywiście zdarzały się i jakieś potknięcia . Jakimi osiągnięciami jako prezydent RP może pochwalić się Pan ? Notoryczne łamanie konstytucji , dyspozycyjność wobec posła Kaczyńskiego , rozgrywka z ministrem "zero" którą pan przegrał z kretesem , Macierewicz zapewne jeszcze Panu dokopie.....Pan niema moralnego prawa , do pouczania innych narodów bo we własnym kraju jest Pan zerem z trybunałem stanu nad głową . Tylko na stoku może się Pan poczuć ważny , ale to już zasługa ochroniarzy a nie pańska !
  • ~Ludzi otfarli galy i w wyborach pogonio kota tymze
    (2018-01-11 23:13)
    Internet otfar Ludziam galy i zaceli odruzniac ziarno od plew.
  • ~ole
    (2018-01-11 22:58)
    Z kazdym dniem zmniejsza sie liczba tych ktorzy wierza w szczerosc wypowiedzi PAD.
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2018-01-11 21:25)
    Czyżby jedyną gwarancją moralności UE było wyznawanie tych samych wartości, co PiS?
  • ~Andy
    (2018-01-11 23:12)
    Ten Dezydent już Dawno osiągął Dno Dna Dennej Dekapitalizacji Dezydenta.
  • ~ra
    (2018-01-11 23:10)
    Unia to jak rozkalibrowana rzodkiewka Biedronia.
  • ~sic.
    (2018-01-12 05:56)
    Durnu zrozum ze to spowoduje polska pod rzadami PiSu.
  • ~Adam1
    (2018-01-11 23:21)
    Wydaje mi sie panie Prezydencie, ze Unia rowniez bez Polski da sobie rade.
  • ~misiek
    (2018-01-11 22:58)
    Drogi PiSdencie , ty się nie martw o Unię. Ona sobie świetnie poradzi.Jeśli ktoś będzie jej rzucał kłody, dążył do rozbicia (jak to robi Putin) to każdy balast wykopie.Myśl raczej o Polsce co z nią będzie w izolacji.
  • ~CONDOR
    (2018-01-11 22:13)
    Pan Zdraduda nauczył się 3 trudnych wyrazów na "D". Brawo! Jutro prosimy o coś na "E"...
  • ~Polska to Koń Trojański w Uni !!
    (2018-01-12 16:48)
    Po raz pierwszy zgadzam się z Dudą. Uni faktycznie grozi dekompozycja, dezintegracja, a ostatecznie także degradacja, a PRZYCZYNĄ tego jest to że Unia przyjęła do siebie czyli zaprosiła do domu KONIA TROJAŃSKIEGO czyli Polskę, Węgry, Litwę, Czechy czy Słowację. Ten Koń Trojański rujnuje teraz Unię !!
  • ~ik
    (2018-01-14 08:02)
    dlaczego my nie mamy prezydenta

Może zainteresować Cię też: