Będzie precedens w historii polskiej samorządności. Warszawa planuje przenieść spór PO-PiS na salę sądową

| Aktualizacja:

Stolica chce pozwać Skarb Państwa za naruszenie zasady samodzielności gminy. Dokonać miał jej wojewoda mazowiecki. 

wróć do artykułu
  • ~z
    (2018-02-15 06:35)
    Nalezaloby dopilnowac by za uslugi kancelariiprawniczej placilo PO.
  • ~Jonn
    (2018-02-14 22:20)
    Konstytucja Podeptana... Ta PiS-HANIEBNA Zmiana na Kaczy-Stan zakończy sie tak jak ta Wycieczka zorg. przez kanc. pis-denta (Pijany Yenerał : Czy ktoś TU POLEWA)... ŚP.Blida, Lepper, KATASTROFĄ dla Polski i Polaków, tylko "Kosztów i TRUPÓW" będzie o wiele, wiele więcej...
  • ~cyc
    (2018-02-14 20:52)
    Pomnik nielotnego prezydenta ,obok Grobu Nieznanego Żołnierza niby pasuje.
  • ~Temida
    (2018-02-13 20:16)
    Gmina w naszym imieniu wyznaczyła w prawny sposób miejsce przy ul. Trębackiej, pod KOLEJNY monument po katastrofie smoleńskiej. Nie ma zgody na SAMOWOLKĘ, kolejne omijanie prawa przez ludzi PiS ! Cieszy to, że organy samorządowe wiedzą po co są niezawisłe sądy. Czas najwyższy, by zatrzymać "pochód bezprawnych decyzji", decyzji stricte politycznych PiS, powstałych jedynie dla ich potrzeb ? Koniec z niszczeniem prawa przez wojewodę (polityk PiS) , samorządy są nasze, mieszkańców, w naszym imieniu RADNI sprawują władzę. PIS nie ma prawa z radnych robić bezradnych, wskutek politycznych, niezgodnych z prawem decyzji. Czekamy NA wyroki SĄDÓW, a nie samosądy PiS ?!
  • ~najwyższy czas
    (2018-02-13 17:56)
    Kiedy Bufetowa stanie przed prokuratorem ?
  • ~cała prawda całą dobę
    (2018-02-13 17:51)
    HGW proszę nie liczyć na sędziego Rurę, mgr Stępień też nie POmoże !
  • ~Eugeniusz12
    (2018-02-13 13:03)
    O lokalizacji pomników powinna decydować Warszawa poprzez swój samorząd i basta.
  • ~ala
    (2018-02-13 11:58)
    nie podoba mi się że HGW będzie moje pieniądze wydawała na prawników i nawalankę z PiS bo ma taki kaprys
  • ~Filip
    (2018-02-13 10:56)
    To nie Warszawa chce przenieść spór na sale sądowa tylko HGW.
  • ~najpewniejsza fucha jest w spolkach smieciowych i pewna
    (2018-02-13 08:50)
    jak juz padna wszystkie place to beda walczyc o kazdy smietnik
  • ~Król Mieszko Jagielończyk
    (2018-02-13 08:34)
    Następnym etapem będzie ring, oktagon lub arena cyrkowa? Polacy są jednak największymi frajerami w kosmosie. Od lat dajemy się podpuszczać tej bandzie, denerwujemy się na siebie samych, media wcisnęły nam, że polityka jest najważniejsza dla wszystkich. A to guano prawda.
  • ~rumor xyz
    (2018-02-13 08:26)
    PiS niby wszystko dekomunizuje,ale ich wojewoda zachowuje się jak bierut,cyrankiewicz i inni w czasach glębokiej komuny.Czysty zamordyzm!.
  • ~starzec z gór
    (2018-02-13 08:26)
    Błąd - to nie jest spór PIS - PO, lecz spór potomków akowców z POtomkami ubeków.
  • ~DM1
    (2018-02-13 08:10)
    Zatrudnijta se kancelarie Waszego mec.Butkie !
  • ~mobilne pomniczki do jeżdżenia dla pi siorków
    (2018-02-13 07:57)
    Wygnać tych cwaniaków z PISu do partyjnej siedziby, do partyjnych ogródków, niech je sobie zagracą partyjnymi pomnikami nienawiści do bólu - a nie wpuszczać do przestrzeni miejskiej. Gmina to gmina, samorząd to samorząd i to samorząd gminy decyduje o polityce przestrzennej w gminie - w mieście. Wojewoda może się angażować tylko zastępczo i to tylko tam, gdzie gmina nie wywiązuje się ze swoich obowiązków ustawowych. Koniec z chamstwem PISu w miejskiej przestrzeni i w prawie

Może zainteresować Cię też: