Kowalczyk o premii w wysokości 60 tys. zł: Zapracowałem na to, ministrowie zarabiają za mało

| Aktualizacja:

Ministrowie, a szczególnie podsekretarze stanu zarabiają za mało - ocenił we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że pracownicy podlegli ministrom są wynagradzani lepiej od nich.

wróć do artykułu
  • ~aaa
    (2018-02-28 21:07)
    Zapracowales ,to brales WYPLATE!!! Nie ma jeszcze przymusu byc ministrem.Szkoda ,ze nie masz o czym autobiografii napisac.Moze by kto kupil te broszurke.
  • ~szarak
    (2018-02-26 09:27)
    Przecież oni mają o wiele sprawniejsze ryjki od Hunów z PO, lepiej przystosowane do ssania z naszego koryta.
  • ~Helena
    (2018-02-26 09:17)
    Jeżeli zostaje się ministrem to automatycznie nabywa się bezczelność? Proszę porównać np pracę pracownika socjalnego i jego ciężką pracę nieraz w skrajnym w brudzie, apanaże zbierają urzędnicy w wygodnych biurach.
  • ~Nan
    (2018-02-26 07:02)
    A mówili, że chłopaki od Sowy brali dużo premii. Dużo to teraz biorą, a będą brać jeszcze więcej 😂😂😂 Na kogoś się mówi a samemu robi 😂😂😂
  • ~podatnik
    (2018-02-14 16:24)
    Było to mówić przed wyborami!
  • ~J.PILSUDSKI
    (2018-02-14 08:15)
    Ja mysle ze wam powinno byc gorzej.Zasluzyliscie na to.Bando idiotow.
  • ~Gość
    (2018-02-13 16:31)
    Mogę się z nim zamienić jak mu mało.
  • ~oburzona
    (2018-02-13 14:15)
    A co mają powiedzieć zwykli obywatele, którzy pracują albo za najniższą krajową albo niewiele więcej. Często na premie ( są to najczęściej kwoty w wysokości 400-600zl brutto) ciężko pracują cały miesiąc a pod koniec dowiadują sie ze premia została im zabrana. I nikogo to nie obchodzi. Przeciętny Polak musi tak rozplanować swoje dochody aby starczyło mu od 1-go do 1-go. A JAŚNIE PAN MINISTER uważa że zarabia za mało, choc na jego konto co miesiąc wpływają kwoty w tysiącach jak nie dziesiątkach tysięcy PLN. Ludzie w rządzie zastanówcie się nad swoim postępowaniem oraz podejściem. Może tak zrezygnujecie chociaż w małym stopniu ze swoich wynagrodzeń na rzecz ludzie bardziej potrzebujących??
  • ~obywatel
    (2018-02-13 12:52)
    Chłopie nikt Ciebie nie zmuszał, żebyś koniecznie był ministrem.Najgłupsze jest to uzasadnienie, że trzeba za dobrą pracę otrzymywać dodatkowe wysokie premie. Przecież zas.....ranym obowiązkiem jest dobrze pracować , albo won.
  • ~Yes
    (2018-02-13 12:38)
    KRYTYCZNY ZACHÓD DOCENIA WYSIŁKI PiSu NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ NIEUDACZNICY
  • ~ministrant
    (2018-02-13 12:37)
    Tato cały rok mogymy wpirnilać łośmiorniczki.
  • ~Lech
    (2018-02-13 12:36)
    Brawo PiS . Brawo Premierze i Prezydencie- dziennik wpuszcza w "maliny" a ludzie głupoty piszą .
  • ~żart
    (2018-02-13 12:35)
    Rząd tak jak "kościół" powinien "utrzymać" się z wolnych "datków" (co "łaska"), lub 1% odpisu na organizację pożytku "publicznego". Póżniej "dziel i rządz" - grabierzco.
  • ~Kwach
    (2018-02-13 12:30)
    Błagam nie porównujcie PiSu do PO - bo jedni dają poczucie godności i kasę a drudzy kamieni kupę i zepsucie moralne
  • ~Panie Jarosławie
    (2018-02-13 12:29)
    dojenie budżetu -2% nie uchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej -2% zwolnienie Macierewicza +/- 2% > Chcecie skończyć jak Platforma Oszustów i Kanali ?????
  • ~nkl
    (2018-02-13 12:21)
    oczywiści zapracowałeś, bo z13tys to pracuje złodziej albo idiota
  • ~referendokracja
    (2018-02-13 12:09)
    Hierarchia piramidalna - oto ustrój prawdziwy państw świata i Polski też, inne nazwy ustrojów określają rzeczy drugorzędne. Od tego, ile kto zarabia zależy wpływ społeczny. Nie ma równości majątków i dochodów - nie ma równości społecznej. Od czasów faraonów ten sam ustrój panuje poza nielicznymi wyjątkami. Ten ustrój jest przyczyną nieustannej walki w spoleczeństwach o miejsce w hierarchii dochodów, majątków. A równość społeczna pozostaje marzeniem.
  • ~toj
    (2018-02-13 12:00)
    I polski naród się dowiedział . Pani na kasie w sklepie ,pan na budowie ,pani przy łózku chorego ,pan lekarz rezydent zarabiają wystarczająco lub nawet dobrze teraz czas zając się PANISKAMI w ministerstwach .Przecież Ci biedacy i ich rodziny klepią biedę trzeba im dawać i dawać a co tam niech ma . nie brakuje nikomu to im się należy . Proszę Paniska wytłumaczyć to w ten sposób pani która ciągnie np w biedronce wózek z toną ładunku i wraca do domu wieczorem .
  • ~:)
    (2018-02-13 11:59)
    Według św. Łukasza (18,18-25): Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego"
  • ~Zawiedziona
    (2018-02-13 11:54)
    Też pracuję w budżetówce - nie pamiętam kiedy otrzymałam podwyżkę (6-7 lat temu). 40 lat pracy 1800zł +10% premii,na rękę 1500zł.Chciałam zapytać może pan Kowalczyk chciałby zamienić się miejscami.Jest Wam za dobrze macie za dużo przywilejów:podróże, mieszkanie,transport,extra pożyczki i wiele innych.Szarpiecie ten budżet ile się da,i ciągle tylko słyszę jak mało macie.Widać to potem po Waszych milionowych kontach.

Może zainteresować Cię też: