Rząd nie wyremontuje Cmentarza Orląt. Nie chce kolejnego konfliktu z Ukrainą

Wbrew planom rządu, nie będzie w tym roku generalnego remontu Cmentarza Orląt Lwowskich - donosi RMF FM. Mimo zapewnionych pieniędzy w budżecie i zatwierdzonej koncepcji przebudowy lwowską nekropolię czeka jedynie remont kosmetyczny.

wróć do artykułu
  • ~KBW
    (2018-03-29 12:49)
    Ukraina zawsze może upokorzyć Polskę różnymi zakazami dot.cmentarzy,bo są tam niestety. Żaden Polski rząd nie odważy się zawalczyć w sposób stanowczy o lwy z cmentarza czy sam cmentarz,jak długo Petroszenko będzie pod kuratelą władz U.E.i USA.
  • ~Taka jedna
    (2018-03-15 23:35)
    Szkoda, że oddawali życie za kraj, który nie chce już o nich pamiętać!!!
  • ~aaa
    (2018-03-15 10:48)
    WAWEL trzeba OCIEPILIC.OTYNKOWAC.Wyasfaltowac bruk.KROLOM bezpieczne miejsce znalezc.KUPA SZMALU POTRZEBNA.ORLETA- - co najgorsze juz PRZESZLI.
  • ~sic.
    (2018-03-14 06:27)
    TEN CMENTARZ TO SYMBOL POLSKOSCI ... POLSKIE WLADZE DALY CIALA, NAWET RZADY KOMUNISTOW MIALY WIECEJ SERCA NIZ kACZYNSKI. nIKT W POWOJENNAJ HISTORII pOLSKI NIE DOKOPAL POLAKOM NA UKRAINE JA PISOWSKI RZAD ... HANBA, ZENADA ... KACZYNSKI L. NIGDY NIE BEDZIE SYMBOLEM POLSKOSCI.
  • ~emeryt MSW PRL
    (2018-03-13 22:05)
    Kasy mało, a sobie nie odejmą. Okradli emerytów MSW, przechwycili stołki sędziowskie, prokuratorskie i za pomocą ustawy degraadacyjnej chcą odbierać emerytury żołnierzom LWP oraz zmniejszać bardziel oficerom MSW pRL. Golą fo końca. Tak szeczerze... groby bohaterów narodowych były im potrzebne tylko do dojścia do koryta. Wyklęci tylko do rozprawienai się z inteligencj, śłużbami specjalnymi na emeryturach i oczyszczenia swoich tatusiów z mundurków NKWD i UB.
  • ~hugo
    (2018-03-13 21:11)
    A jakie to ma miec znaczenie dla mlodego polskiego pokolenia, ktore chce w koncu zyc przyszloscia a nie przeszloscia. Grzebanie w historii, ekshumacje, zniewazanie i zbeszczeszczanie zmarlych szarganie pamieci niewygodnych bohaterow i robienie bohaterow z polowicznych zbrodniarzy, to wszystko nie moze byc przyszloscia dla Polakow. Polska nie jest przeciez krajem degeneratow. W Polsce istnieje przeciez rowniez piekne zycie z miloscia z przyjaznia. W Polsce mamy bardzo wielu wspanialych ludzi, ludzi wielkich osiagniec z ktorych powinnismy byc dumni. Swiat jest lepszy od tego ktory jest nam proponowany przez wladze.
  • ~Kici
    (2018-03-13 20:56)
    Gdyby te pieniądze przeznaczone były na dzieci w potrzebie na hospice . Tym zmarłym już nikt nie pomoże. Najważniejsze że nie zapominamy o nich.
  • ~Syndyk masy upadłościowej PiS
    (2018-03-13 20:52)
    A co tam, pis.iorki z wrakiem Smoleńskim? Podobno,, wraża peło,, nie chciała poprosić Sowietów o zwrot. Jak p... Lili przed wyborami, że jak oni dojdą do władzy to Putin sam przyniesie im wrak w zębach. I Putin was ma tam gdzie cały świat czyli na drugim końcu przewodu pokarmowego
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-03-13 20:04)
    To już jest całkowita kapitulacja państwa polskiego. Hańba PiS!
  • ~eu
    (2018-03-13 20:03)
    Pis niech sie zajme zywymi hjeny cmentarne
  • ~Prezes
    (2018-03-13 19:43)
    Przykład prawdziwej siły i znaczenia dzisiejszej Polski pod rządami PiS. NIC NIE MOŻEMY - poza podłubaniem palcem w bucie. Dopóki jeszcze mamy buty...
  • ~Jula
    (2018-03-13 19:41)
    Za to podzbior ograniczonych umyslowo osobnikow wybuduje pomniki .Pozostaje pytanie czy naklady na obydwa sa potrzebne.Moze jeden dla wszystkich o wdzystkich Prywatny niech sobie wybuduje na swoim gruncie ten ,ktoremu to potrzebne .Moze to wotum przeprosne ? Czemu my wszyscy musimy za to placic.
  • ~A.H.
    (2018-03-13 19:41)
    Zwyczajna podłość. W życiu na nich nie zagłosuję.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-03-13 19:15)
    Szanowny Rządzie trochę Odwagi.Prosimy o prawdę. Czyli Ukry ŻĄDAJĄ pomników dla poległych Striłeć. NIE doczekanie. Rząd ma świadomość ,że zgoda na pomniki dla Nich ,to KONIEC poparcia Kresowiaków ,i Patriotów.
  • ~KOS
    (2018-03-13 19:06)
    Jasne obecny rząd wydaje tylko 100 mln pln na remonty cmentarzy górali z synaju ....

Może zainteresować Cię też: