Konstytucyjny plebiscyt prezydenta. Niektóre propozycje mogłyby poważnie skomplikować życie kolejnym rządom

| Aktualizacja:

Propozycje pytań mają ożywić pomysł referendum i wydobyć go z politycznej izolacji. 

wróć do artykułu
  • ~zawiodlem sie na Dudzie
    (2018-06-15 17:17)
    Duda mi podpadl. Ja tylko wtedy zaakceptuje jego propozycje ,jak zaakceptuje je PIS.
  • ~Kac
    (2018-06-15 10:43)
    A gdzie pytanie o impeachment. Czyż by się bał, że Naród będzie miał prawo do odwołania miernoty ze stanowiska.
  • ~Norbert
    (2018-06-15 10:15)
    Ta duda zapomniała o najważniejszym pytaniu ; czy chcesz konstytucyjnej gwarancji darmowego dożywotniego dostępu do papieru toaletowego +
  • ~sic.
    (2018-06-15 06:23)
    Dla tego goscia jest tylko jedna droga: z palacu prezydenckiego do wiezienia. innych mozliwosci nie ma.
  • ~jj25
    (2018-06-14 17:10)
    W tym sęk, że ten "plebiscyt" jest NIEKONSTYTUCYJNY i podlega KARZE!
  • ~Kawaler
    (2018-06-14 13:03)
    Według genialnych pomysłów głowy państwa w sprawie pytań dot zmian w Konstytucji jest 500+. Jak będzie pomysł przetargowy na 550+, to nie przejdzie jako nie zgodny z nową konstytucją!!!Brawo panie prezydencie!!!!!
  • ~Tarno..
    (2018-06-14 12:53)
    Ubawiło mnie poczucie humoru pana prezydenta który odpowiedział na pytanie ,czy jego projekt pytań w sprawie referendum nie narusza Konstytucji? -odpowiedział: ,,TO ORZEKNIE TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY"!!!ZAPOMNIAŁ DODAĆ ,,NASZ, PISOWSKI TK"
  • ~ik
    (2018-06-14 06:11)
    ale para cel szmata na tylku i glupota
  • ~Wittorio
    (2018-06-13 22:48)
    Nie ma się co podniecać i denerwować.Stawiam moją emeryturę przeciw czapce ulęgałek,że to referendum zostanie przez Polaków zignorowane,tak jak wszystkie inne przeprowadzane dotej pory z wyjątkiem oczywiście dotyczacego wstapienia Polski do Unii.
  • ~Stanisław
    (2018-06-13 20:19)
    Poraz koleny prezydent pokazał,że nie jest Prezydentem wszystkich Polaków,a wyłącznie kapownikiem Kaczyńskiego. Eksperci biura prezydenta z nim samym na czele,reprezentują poziom intelektualny uczni kl.6 szkoły podstawowej,Chciał bym im zadać kilka pytań.Czy ci ludzie wiedzą co to jest konstytucja,poco ona została uchwalona,co ona oznacza dla Polaków i rządzących.Gdy twórcy pytań referendalych doszkola się i rzczowo odpowiedza na te pytania,to swoją marmoladę referendalną,ze wstydem wrzuca do kosza,Trzeba być głupcem aby w XXI wieku mamrotać o konstytucji,wysmazoną pod potrzeby Kaczyńskiego.
  • ~miś
    (2018-06-13 18:51)
    Ostatecznie niech Duda sobie referendzi, ALE ZA SWOJĄ KASĘ, nie za naszą.
  • ~ole
    (2018-06-13 17:06)
    Obojetne kto prezydentowi doradza, firmuje wszystko co wychodzi z jego gabinetu bez wzgledu na to czy doradza super expert Romaszewska czy super Gersdorf. Przypuszczam ze znajdzie w sobie tyle odwagi by "zawetowac" swoje buble.
  • ~Kinga
    (2018-06-13 16:34)
    500+ w konstytucji ? Hi ..ile to będzie warte za 5lat ? Lepiej brzmi gwarancja wiecznj szczęśliwości dla Polaków+
  • ~Wikary
    (2018-06-13 14:38)
    Duda powinien zadbać również o wpisanie do konstytucji nie tylko 500+ ale także ojca Rydzyka z jego mediami. Bo niech się zdarzy że PIS przegra wybory to Tusk będzie chciał te patriotyczne media zlikwidować. A w tych mediach mogli by przetrwać do lepszych czasów i bracia Karnowscy, pani Ogórek, Ziemkiewicz i inni prawdziwi dziennikarze a nawet pan Macierewicz.
  • ~Spacerniak
    (2018-06-13 14:01)
    Pytanie 1. Czy Andrzej Duda gwałci Konstytucję w porozumieniu z PiS? Pytanie 2. Czy Andrzej Duda powinien być postawiony przed Trybunałem Stanu? Pytania 3 - 10 dotyczą szczegółów odsiadki
  • ~analytyk
    (2018-06-13 13:57)
    Potrzebujemy inne partie obok wysy PiS ka? Po co premier i prezydent, jak mamy prezesa?
  • ~Yes
    (2018-06-13 13:33)
    Brawo PAD.
  • ~Wictor
    (2018-06-13 13:29)
    Jezeli zmuszając do uczciwości następne rządy - to bardzo proszę
  • ~piśor
    (2018-06-13 11:37)
    **wpisywanie w konstytucję 500+ oraz wieku emerytalnego nie ma sensu, bo DEMOBILIZUJE WYBORCÓW przed przyjściem do urny i zagłosowaniem na PIS W OBRONIE 500+ I WIEKU EMERYTALNEGO . **
  • ~Szary Wilk
    (2018-06-13 11:02)
    Pytanie o wiek emerytalny i o 500+ jest wyłącznie po to by przyciągnąć ciemny lud do urn referendalnych. Równie dobrze Adrian mógłby zadać pytanie " Czy chcesz być młody, piękny, zdrowy i bogaty?". Nie ma sensu brać udział w takiej farsie.

Może zainteresować Cię też: