Konstytucyjny plebiscyt prezydenta. Niektóre propozycje mogłyby poważnie skomplikować życie kolejnym rządom

| Aktualizacja:

Propozycje pytań mają ożywić pomysł referendum i wydobyć go z politycznej izolacji. 

wróć do artykułu
  • ~obvatel
    (2018-06-13 07:39)
    NO TO JA WAM NAPISZĘ PYTANIA, KTÓRE MUSZĄ W REFERENDUM PAŚĆ : 1) czy decydująca władza ma być skupiona w rękach prezydenta czy premiera........2) Czy jesteś za prymatem konstytucji nad prawem unijnym oraz wynikającym z traktatów międzynarodowych....... 3) Czy jesteś za poddaniem WŁADZY SĄDOWNICZEJ kontroli polegającej na powoływaniu i odwoływaniu sędziów przez gremium pochodzące z wyborów powszechnych........4)czy jesteś za ograniczeniem immunitetu posła i sędziego tylko do spraw związanych bezpośrednio ze sprawowaną funkcją....I KONIEC !.....To są podstawowe dla Polski i Polaków sprawy..........Natomiast wpisywanie do konstytucji przynależności na skrajnie antypolskiej organizacji, jaką jest UE - TO ABSURD !. Polskę raczej trzeba przygotować na wyjście z Unii i zajęcie np. takiej pozycji jak Norwegia czyli tylko stowarzyszenie gospodarcze
  • ~mxm
    (2018-06-13 07:08)
    Śmiać się czy płakać?
  • ~hey
    (2018-06-13 07:39)
    marionetka się wygłupiła !!
  • ~nabuchomozor
    (2018-06-13 07:35)
    Czy jest Pani/Pan za tym, aby każdy był piękny, zdrowy i bogaty?
  • ~Adrian
    (2018-06-13 07:08)
    Absurdalny pomysł. 15 x NIE
  • ~łobywatel nie łamacz konstytucji
    (2018-06-13 07:30)
    Wnioskuję o wpisanie do gwarantowanych praw obywatelskich w Konstytucji RP prawa do dobrego śniadania. Każdego dnia.
  • ~lon
    (2018-06-13 07:16)
    I na to wywalić 150 milionów , a frekwencja w granicach 20 %. Może to na to Szyszka wycinał drzewa w puszczy, bo papieru potrzeba pare pociągów .
  • ~lon
    (2018-06-13 07:11)
    A gdzie zapis o dozgonnej przyjażni tym razem z USA. No wiodąca rola partii"""żeby partia rosła w siłę , a ludziom żyło sie dostatnio"".
  • ~internautka 50+
    (2018-06-13 08:01)
    Referendum to nie jest nic złego. Prawdziwy Polak poprze referendum! i wezmie w nim udział!
  • ~roman
    (2018-06-13 07:42)
    Pytania to czysty populizm i przygotowania do zmiany konstytucji ale po następnych wyborach. Pisfaszyści chcą zmienić konstytucję. Nie mozna jednak wierzyć że w tej kwestii mają zamiar z kimkolwiek sie konsultować. Referendum to ściema, to poczatek kampanii wyborczej której celem bedzie uzyskanie konstytucyjny większości.
  • ~MANNEKEN PIS rozkraczony nad zasadniczą
    (2018-06-13 07:35)
    I kto to PISze ? Znalazł już te swoje papiery zagubione w Kancelarii ? Nad starymi nie panuje, a nowe chce wprowadzać ? Absolutnie niewiarygodny facet jako wnioskujący o zmiany w Konstytucji.
  • ~link
    (2018-06-13 09:56)
    Katastrofa ten PAD. Co to ma być ? 500+ w konstytucji ? Może jeszcze 300- na kościół od każdego ? Głosowałem na Pis .... przepraszam Was wszystkich.
  • ~prorok
    (2018-06-13 10:02)
    Sprawdźcie w Google co znaczy słowo Duda. Wypisz wymaluj, nasz prezydent.
  • ~Wyborca podlasie
    (2018-06-13 09:40)
    Nie ma 15 x nie Wogole nie pójdziemy na referendum Adriana.
  • ~Ekonomista z Gdyni (Polak)
    (2018-06-13 08:23)
    Tylko PiS! Reszta zło i diabelstwo!
  • ~Ziuta.
    (2018-06-13 09:59)
    Pytanie podstawowe czy chcesz zmiany konstytucji jeśli nie to trzymać z dala tych pseudo magistrów i doktorów prawa od grzebania w konstytucji niech przestrzegają istniejącą na którą składają przysięgę.
  • ~konstytucjonalista
    (2018-06-13 09:59)
    Pytanie powinno być jedno : 1. czy jesteś za tym, żeby wszystkich przy żłobie szlag trafił ?
  • ~Franca Timmermanca
    (2018-06-13 09:08)
    W Preambule Konstytucji powinien być wpis i to bez żadnego pytania: Stara Romaszewska jest Wyrocznią i Ostoją Rzeczypospolitej.
  • ~pogonic do diabla
    (2018-06-13 09:17)
    pmyslcie co moze wymyslic bezmozgowiec nic tylko zamet a to tym pa----tom wychodzi najlepiej
  • ~Maciej Hamburg
    (2018-06-13 09:08)
    Dlaczego Bronisława Komorowskiego nie nazywano PBK? To jest brak szacunku !

Może zainteresować Cię też: