Czaputowicz odpowiada KE: Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska

Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska - oświadczył w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz. Odniósł się w ten sposób do decyzji KE, która wszczęła wobec Polski kolejny etap w ramach procedury ochrony praworządności. Powtórzył, że Polska ma prawo do przeprowadzania reform.

wróć do artykułu
  • ~gustaw
    (2018-06-14 16:20)
    Myślę, że Stanisław Piotrowicz jest właściwym symbolem tej reformy, bo jest ona taką reformą, jakim on jest demokratą. Moim zdaniem osoba, która była prokuratorem w stanie wojennym, w tej sytuacji jest co najmniej dwulicowa: ma swoją prawdziwą naturę i taką, którą pokazuje światu.
  • ~rychu
    (2018-06-14 15:30)
    jakiego stanowiska ??!!!! glupoty, dyktatury, rozwalania demokracji, pazernosci na kase, zasciankowosci, podporzadkowania Putinowi, wrogosci Europie ??!!!!!
  • ~Ojczulek Matwiej Płatow
    (2018-06-14 09:59)
    CENZOR gdzie WPISY ? Nie wyrażam zgody ,na selekcjonowanie Moich Wpisów.PAJOŁ.
  • ~wyjsc z uni
    (2018-06-14 08:36)
    unia chce rzadzic cala europa juz jestesmy jej niewolnikami dzieki korupcji politycznej i ich zwolennikow . Smiechu warte jak ludzie kochaja ta chora unie !Naiwnosc obywateli nie zna granic-a to tylko dlatego ze moga jezdzci na wczasy do toscani czy egiptu. a wielu z nich wraca w trumnach .Wileka unia .
  • ~ik
    (2018-06-14 06:08)
    jak ci ludzie mogli się tak dac osaczyc temu staruchowi
  • ~Julka
    (2018-06-14 05:54)
    Nie da się obronić łamania konstytucji i zlikwidowania ttojpodzialu władzy, policja teraz to też slugusa jak kiedyś ZOMO
  • ~Kac
    (2018-06-14 05:50)
    Kolejny który broni interesów partii i swojego bożka a nie Polski. To się zemści na tym kraju. Już raz znikliśmy z mapy świata. Teraz dzięki takim ... znikniemy na zawsze.
  • ~klarneta
    (2018-06-13 22:56)
    P. CZAPUTOWICZ, NIECH SIE PAN NIE BLAZNI I SMIESZA, TO WSTYD I HANBA.
  • ~prawnik miedzynarodowy
    (2018-06-13 22:52)
    Unia nie jest zadnym panstwem, o ile nie ma panstwowosci, dokumentu zalozycielskiego panstwa lub Konstytucji - nie jest obiektem prawnym ustalajacym zasady wspolzycia w panstwie, czyli organem ustalajacym porzadek prawny. Unia jest samozwancza nadubudowa polityczna i niewybieralnym molochem administracyjynm , ktory dzisiaj dziala bezprawnie wbrew prawu miedzynarodowemu, ktory w ONZ okresla zasady podmiotu panstowowosci, regulacji granic, prawnego statutu do ratyfikowania porozumien miedzynarodowych. Takich uprawnien nie ma ani Tusk, ani Juncker, ani ten lysy holender. Unia jest luznym zwiazkiem gospodarczym, bez miedzynarodowej rekojmi do tworzenia jakiegokolwiek prawa, poza umowami gospodarczymi. Dlatego tez USA nie uzaja istnienia UE, poza aspektem gospodarczym.
  • ~janek z hamburga
    (2018-06-13 22:21)
    Czy PiS zdradzi ? to jest jawny spor pomiedzy Polska a Niemcami, gdzie Merkel oficjalnie potajemnie zrzekla sie wyzosci prawa niemieckiego nad prawem europejskim i wiele uprawnien parlamentu oddala w rece rumunow, bulgarow , litwinow w PE. Tak wiec w Niemczech powstal niesamowity chaos prawny prowadzacy do zalamania sie procedur panstwa prawa - w zakresie prawa azylowego, prawa opieki socjalnej i zaufania obywateli w funkcjonowania demokratycznego panstwa. Zlamanie prawa w Niemczech doprowadzilo do niesamowitych zbrodni popelnionych przez osoby , ktore w swietle prawa kazdego panstwa -nigdy nie powinny dotknac stopa europy. Chaos prawny wprowadzany w Niemczech pomalu przerzuca sie na inne kraje poprzez dyktature berlinska dzielac puste pieniadze z brukseli. Ten sowiecki bankrut chce poprostu wykupic suwerennosci innych panstw, ale niestety wiele krajow wypowiedzialo im niemiecki dyktat - brexit, wlochy, slowenia , wegry, malta, a obecna polityka USA potwierdza, ze sowiecki twor UE dziala na szkode amerykanskiego narodu, dlatego jego upadek bliski.
  • ~wernyhora
    (2018-06-13 22:19)
    Polacy nieustannie pokazuja, ze zupelnie nie nadaja sie do Unii Europejskiej, bo nie rozumieja co to sa zasady, na ktore sami sie zgodzili. Dzis Polska dostanie duzo mniej pieniedzy, za kilka lat zostanie usunieta z Unii.
  • ~Tadeusz-katolik
    (2018-06-13 21:19)
    jestem Europejczykiem i domagam sie aby unia broniła moje prawa . Po to im płace . A Pis chce mi to zabrać . Jakie ma on poparcie ?Tylko przez przypadek ma większość ponieważ Milerowi chciało sie założyć koalicje
  • ~nu proszem
    (2018-06-13 21:12)
    coś mnie swędziw kroku, Panie Timmermans proszę mnie POskrobać !
  • ~już dość szmalcownictwa
    (2018-06-13 21:11)
    Tych goni z PO wygonić z Polski !
  • ~i tylko tyle
    (2018-06-13 21:08)
    Olać ciepłym moczem Timmermansa i postawić przed trybunałem stanu szmalcownika Lewandowskiego !
  • ~ferdynad 1
    (2018-06-13 20:54)
    Dlaczego w takich chwilach ministrem jest mięczak? Kaczyński nie masz już ludzi z jajami?
  • ~Isk
    (2018-06-13 20:43)
    Demokracja elity przez 28 lat rozumiały ją po swojemu porażka i stracony czas tej zielonej wyspy
  • ~demokracja kartoflana
    (2018-06-13 20:23)
    adi też tylko demokratycznie reformowal Niemcy....
  • ~Ojczulek Matwiej Płatow
    (2018-06-13 20:15)
    Ps: Mam pytanie: Wiek emerytalny dla Kobiet 60 lat ,Mężczyzn 65 lat. Sejm uznał że Sędziów ,Prokuratorów ,itp obowiązuję wiek 65 lat. współczuję Kobietom bo wydłużono Im wiek Emerytalny o 5 lat.Ja rozumiem ,że CIĘŻKO Koryto porzucić ,ale 3 Lipca kończy się Eldorado,i Władza jest Władzą,a Państwo to Państwo ,,nie kamieni kupa". Zawsze prawda jest ciężka do przyjęcia
  • ~Fryc
    (2018-06-13 20:06)
    Panie Czaputowicz: Polska ma prawo używać balonów na zakupy w Biedronce. Polska ma prawo byc reprezentowaną przez ludzi, którzy uznają współczesne normy zachowań wynikające z wiedzy i doświadczenia pokoleń. Natomiast jeżeli prawo zamienia się na bezprawie to obowiązkiem obywatela jest stawić opór. Dlaczego jako człowiek wykształcony nie stawia pan oporu? apanaże blokują panu obie półkule?

Może zainteresować Cię też: