Sędzia Józef Iwulski, zastępujący prof. Gersdorf, zaopiniowany negatywnie przez KRS

| Aktualizacja:

Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie zaopiniowała 5 sędziów Sądu Najwyższego, którzy mimo ukończenia 65. roku życia wyrazili wolę dalszego orzekania; 7 sędziów, w tym prezes Józef Iwulski, zostało zaopiniowanych negatywnie - poinformował rzecznik KRS Maciej Mitera.

wróć do artykułu
  • ~TS i Hga za zgruzowanie Polski w 2 lata
    (2018-07-13 08:13)
    Co to jest ten dzisiejszy KRS - czy to jakiś nowy organ partii o najglupszej na świecie nazwie pis ? Ma toto jakieś miejsce w Konstytucji, żeby w ograniczonym składzie decydować o losach SN działającego na podstawie Konstytucji ? Wolne jaja. Proponuję skrócić kadencję Jarosława i postawić go tam, gdzie powinien się znaleźć. TS i Haga na dobry początek.
  • ~zerro
    (2018-07-12 22:36)
    a w tym KRS kto zasiada ? tak się tylko pytam
  • ~rycho
    (2018-07-12 22:01)
    ile wam płacą za hejtowanie bo jak się coś pisze to trzeba myśleć i jeszcze raz korzystać z mózgu
  • ~Waldi
    (2018-07-12 19:59)
    Zastanawiam się Dlaczego prawo i sprawiedliwość kopie pod kimś dołki kogo wcześniej tak chciało tak bardzo na stanowisku 1 prezesa sądu najwyższego? Myślę że to wynika z tego że Sędzia Józef Iwulski chciał się zachować jak najbardziej w porządku w stosunku do pierwszej Prezes sądu najwyższego Pani Małgorzaty Gersdorf i odmówił najkrócej mówiąc przyjęcia posady po swojej Przełożonej w sądzie najwyższym która by była przyjęta nielegalnie dlatego że pani Małgorzata Gersdorf jest pierwszym sądu najwyższego jeszcze przez dwa lata a Prawo więc ja popieram z całą mocą decyzję pana sędziego Józefa Iwulskiego że chciał się jak najbardziej w porządku zachować w stosunku do swojej przełożonej i nie przyjął jej posady a jedynie z jej inicjatywy zastępuję ją podczas urlopu do którego Pani Małgorzata Gersdorf ma prawo a Pis zdaje się nie rozumieć Konstytucji na którą tak się chętnie powołuje i nie rozumie na jakiej zasadzie są powoływani sędziowie w pierwszym sądzie najwyższym i na jakiej zasadzie jest powoływana pierwsza prezes sądu najwyższego może powinni się tego nauczyć zanim zaczną cokolwiek zmieniać w prawie w Polsce.
  • ~szprotka
    (2018-07-12 19:05)
    A może też Waszego Dziadka wyślecie na emeryturę? Dziadek to dziadek, a Wasz ma w dodatku chore kolano.
  • ~kos
    (2018-07-12 18:47)
    Banda kulawego w natarciu, teraz jeszcze podpis długopisa.
  • ~Genitaliuszz
    (2018-07-12 18:39)
    Dziadzie zwrócisz te pieniądze.
  • ~doktorek
    (2018-07-12 18:20)
    Pan sedzia Iwulski nie zastepuje pani Gersdorf, bo pani Gersdorf jest sedzia w stanie spoczynku. Mozna natomiast powiedziec, ze pan Iwulski zastapil pania Gersdorf na tym stanowisku.
  • ~Kielczanin
    (2018-07-12 17:06)
    Jak to "zastępujący". Zastępujący na emeryturze? To nie siedzi z nią w domu.
  • ~hio
    (2018-07-12 16:09)
    Sędziowie bronią się przed przejściem na emeryturę, bo co drugi podpada po emeryturę SB-cką i dostanie grosze.
  • ~lotto
    (2018-07-12 16:00)
    Najlepiej niech noblista z torbami puści go.
  • ~prorok
    (2018-07-12 15:24)
    No i dobrze były sędzia stanu wojennego nie będzie zaśmierdzał Sądu Najwyższego ! Pewnie ogłosi wkrótce swój dożywotni urlop ! Teraz PO-czeka na Sąd Ostateczny, który zapewne niedługo nastąpi !
  • ~KODziorz
    (2018-07-12 15:20)
    nu niedobrze, ostatnie relikty Jaruzelskiego obalone !
  • ~Bronisław Lewatywa
    (2018-07-12 15:18)
    No dziaduś sklerotyk wreszcie sobie odpocznie !
  • ~Dworka
    (2018-07-12 14:54)
    Dobrze, że PIS nie pisze książki kucharskie bo niechybnie by nas wytruł. Za kilka chwil wyrzuci się na śmietnik gdzie jego miejsce.
  • ~Mar
    (2018-07-12 14:52)
    No i paszoł won
  • ~Duszan Be
    (2018-07-12 14:48)
    "Apolityczny" sędzia Johann zadbał o jedynie słuszną opinię KRS... To się nazywa ta "kontrola Narodu nad sądownictwem...". Plugawa Zmiana i jej kolaboranci będą się za to wszystko smażyć w piekle.
  • ~gress
    (2018-07-12 14:48)
    Precz z kapitanemkomunistąsędzią - koniec z komuną
  • ~Geniitaliusz
    (2018-07-12 14:44)
    Czy to niemiecki sługus czekający na rozkazy brukselskiej kliki ?
  • ~Ewa P.
    (2018-07-12 14:40)
    Cytat: Wnuczek funkcjonariusza UB znowu donosi Cenckiewicz doniósł nam wszystkim, że sędzia Iwulski był oficerem LWP w WSW Cenckiewicz zrobił coś ohydnego. Czy pierwszy raz? Jest faktem wszystkim znanym, że za PRL lekarz w szpitalu wojskowym musiał być żołnierzem i posiadać stopień wojskowy. Były szpitale wojskowe i obowiązywały w nich zasady wojskowe, zresztą jak w innych krajach, takich jak, np. USA. Naukowiec na WAT (Wojskowa Akademia Techniczna) był żołnierzem i posiadał stopień wojskowy. Obecnie ksiądz/duchowny w wojsku ma stopień wojskowy, zwykle wyższego oficera lub generała. WSW to była wojskowa policja, która aresztowała żołnierzy służby zasadniczej, ktorzy nie wracali z przepustek, byli pijani, itp. Kto miał ich aresztować? Milicja? Obecnie nadal w przypadku "incydentu" z udziałem wojskowego, policja wzywa wojskową formację, ponieważ żołnierz podlega także regulaminom wojskowym. Kiedyś, tak jak do niedawna, była prokuratura wojskowa i sądy wojskowe, w których pracowali sedziowie w mundurach. Mundur, a dokładnie przysięga, którą składał sędzia obejmowała tajemnice wojskową. Wszèdzie, także w USA, są sądy wojskowe, które sądzą żołnierzy. Czy Cenckiewicz nie wie, że sędzia Iwulski musiał nosić mundur, aby być sędzią w wojsku? Lekarz wojskowy nosił mundur i wszyscy się wpychali do lekarza wojskowego, szpitala wojskowego, poprzez znajomości, wzjatki, itp. Wpychali się na WAT bo to była bdb wyższa uczelnia techniczna. Sądownictwo wojskowe, jak każde sądownictwo, nie jest miejscem do którego ludzie się wpychają, ale musi ktoś tam pracować. Cenckiewicz pomylil WSW z częscią podległą MSW - kontrwywiadem wojskowym. W PRL istniał wywiad i kontrwywiad, podobnie takie formacje istniejà w IV RP. Koniec cytatu. No i mamy dylemat: Albo pan Cenckiewicz to ignorant - więc powinien najpierw się douczyć, a potem dopiero ferować wyroki. Albo świadomie wprowadza opinię publiczną w błąd, a a zatem jest cynicznym łgarzem. Tertium non datur.

Może zainteresować Cię też: