Gen. Gocuł, były szef Sztabu Generalnego: System bezpieczeństwa państwa jest w rozsypce

Były szef Sztabu Generalnego udzielił obszernego wywiadu tygodnikowi "Polityka". Wyłania się z niego dramatyczny obraz polskiej armii.

wróć do artykułu
  • ~Helga
    (2018-07-14 17:16)
    Nie pisze tu komentarza, bo sie na generalach nie znam. Znalam raz jednego gefreiter, ale mnie strasznie rozczarowal, mial tylko jedno jadro i malutkiego ptaszka!
  • ~OTk
    (2018-07-13 08:52)
    Obecnie rządzący przygotowują już kraj do powrotu RWPG pod kontrolą CCCP.
  • ~Krzysztof
    (2018-07-13 08:16)
    Teraz ministrem obrony jest intelektualista i strateg w jednej osobie, doświadczony i wyedukowany, wierny druch pierwszego sekretarza, tfu - prezesa, partii. Ergo, jest wspaniałe, a laska amerykańska jest niezmierzona i gwarantuje nam darmowe bezpieczeństwo
  • ~Wszyscy sowieciarze won na najniższe emerytury
    (2018-07-13 07:30)
    Sowieciarski gienierał,nic dodać nić ująć.Za tuskbekistanskiego złodziejstwa i zwijaniu państwa polskiego ,w tym likwidacji Polskich Sił Zbrojnych,rozkradania mienia wojskowego ,wszystko mu pasowało.TyPOwy sowieciarz.Żyło się dobrze i za nic się nie odpowiadało.
  • ~JOJO
    (2018-07-13 05:11)
    Cała Sekta łącznie z CANALIĄ...to wielcy przyjaciele Putina...tzw...ŚPIOCHY...
  • ~JOJO
    (2018-07-13 05:10)
    A Pałacowa Pacynka -Duda...jak zwykle uśmiechnięty... - chyba po nartach...
  • ~motek
    (2018-07-12 23:15)
    Pomniki, kadzidło i modlitwa nas obronią!
  • ~rycho
    (2018-07-12 21:47)
    kiedy naród się otrząśnie z tego bałaganu stworzonego przez obecnie "rządzących". dopiero jak nas wyrzucą z Unii i zajrzy nam w oczy bieda ,to może większość obywateli przejrzy na oczy ale będzie za późno.
  • ~jj25
    (2018-07-12 21:45)
    Ile forsy musiał by wywalić Putin na taką DYWERSJĘ w Polsce? WIELKĄ, a tak ma wszystko darmo i na tacy dzięki sprzedawczykom i Targowicy PiS-owskiej!
  • ~MA
    (2018-07-12 20:50)
    Dziwne, że nie był zaniepokojony brakiem systemu bezpieczeństwa państwa za rządów PO.
  • ~babel
    (2018-07-12 20:40)
    Głupawe polactwo na forum nie chce przyjąć do wiadomości ,że Polska na dzień dzisiejszy jest totalnie bezbronna wprawdzie wydaje się 2 % PKB na wojsko są to jednak głównie emerytury i rent ,płace na wojskowych cała reszta to nieprawne wyrzucanie kasy tzn. bez podstawy prawnej za cos takiego idzie się siedzieć,nie ma żadnych sysytemów kierowania obrona państwa wszystko rozpiąwszy pewien chory facet reprezentujący wielką Rosję
  • ~E tam.,,,,,,.,,,.
    (2018-07-12 20:39)
    Szef sztabu generalnego powinien milczeć jak kamień, a nie zachowywać się jak rozkapryszona primabalerina. Powinien znać różnicę między robotą sztabową , a polityką. Wiedzieć na czym polega kontrola cywilna nad armią. No chyba ,że koś za wzór wojskowego uważa totalitarystę Jaruzelskiego, który w jednym ręku piastował urząd premiera, pierwszego sekretarza PZPR oraz generała armii. Wiadomo,że Macierewicz , Duda i ta cała otoczka , to amatorzy , których czas urzędowania jest mocno ograniczony.
  • ~sienkiewicz chenio
    (2018-07-12 20:16)
    Nie jest tak źle jak pan generał przedstawia ponieważ pancerzem i opoką obrony naszego kraju jest Pan Prezes. Wystarczy jeden telefon do prezydenta USA i wszystko jest zapewnione.
  • ~aals
    (2018-07-12 16:54)
    Całe nasze polaków szczęście że były.
  • ~obywatel
    (2018-07-12 16:42)
    Dziwne," odważne" to zachowanie tych naszych jenerałów z chwilą odejścia z armii, wtedy nagle dostają olśnienia i orientują się, że dowodzili armią w rozsypce. Dali by sobie siana....lizusy.
  • ~jm
    (2018-07-12 16:34)
    obłuda generałka, a gdzie byłeś jak byłeś szefem sztabu, typowe lewackie zachowanie i oni jeszcze w wojsku?
  • ~Janek-007
    (2018-07-12 16:25)
    Gen. Mieczysław Gocul powiedział: "Jego zdaniem "system bezpieczeństwa państwa jest w rozsypce".Udowodnię to metodą zero-jedynkową. Bo albo coś jest, albo czegoś nie ma. Nie ma systemu bezpieczeństwa, gdyż nie ma systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym." Moze mi ktoś qwa wytłumaczy bo pierwszy raz słyszę o udowodnianiu czegoś metoda zero-jedynkowa i na czym ta metoda polega. Moze to specyficzna metoda gen. Gocula i to może to dlatego Amerykanie wywalili go za drzwi z tego spotkania o którym opowiada bo nie znają metody zero-jedynkowej i bali się ze gen. Gocul coś będzie chciał im ta polska nieznana metoda udowodnić i zostaną skompromitowani.
  • ~PO.N do de
    (2018-07-12 15:59)
    Tow. Gienierał ślepawy był gdy armią zarządzały BUle, Siemioniaki i psychiatrzy.
  • ~wjw
    (2018-07-12 15:16)
    A Maciora nadal pod ochroną ?
  • ~Sepia
    (2018-07-12 15:15)
    Gocuł, przedstawiaj się już jako jajakobyły ty nieudaczniku

Może zainteresować Cię też: