Gen. Gocuł, były szef Sztabu Generalnego: System bezpieczeństwa państwa jest w rozsypce

Były szef Sztabu Generalnego udzielił obszernego wywiadu tygodnikowi "Polityka". Wyłania się z niego dramatyczny obraz polskiej armii.

wróć do artykułu
  • ~CONDOR
    (2018-07-12 12:27)
    Trzeci rok rządów Plugawej Zmiany i jedyne co uzyskali w sferze obronności to straszenie mieszkańców Mięćmierza przez niedzielnych przebierańców z WOT... Piękne podsumowanie tego czym jest WOT mieliśmy na filmie Rambo. Na to idą pieniądze wykładane przez Polaków na własną obronę!!!!!!!
  • ~strefa 51
    (2018-07-12 12:34)
    General Gocul jest wychowankiem PRL - owskiej szkoly oficerskiej w Poznaniu wiec wiadomo o co chodzi a der Dziennik niech zajmie sie lepiej stanem Bundeswehry.
  • ~Mariusz
    (2018-07-12 13:27)
    Maciar zrobil co miał zrobić czyli kompletnie rozwalił polską armię. i jeszcze przy okazji przewalił jakieś 2 mld złotych.
  • ~Misio.,,,,..,,,.,.
    (2018-07-12 13:37)
    Generał się rozgadał, trzeba uruchomić seryjnego samobójce i zrobić z tym porządek.
  • ~cing ciang cio
    (2018-07-12 13:48)
    Korea Polmocna was ochroni.
  • ~Weteran
    (2018-07-12 13:48)
    Jak i cała Armia WP.
  • ~sielankowy kudłacz
    (2018-07-12 13:54)
    mój Boże cała Polska wg PO=lactwa jest już w rozsypce!!!
  • ~Babel
    (2018-07-12 13:54)
    Mamy pod dostatkiem mięsa armatniego WOT ;pieknie będą umierali za zas...ą ojczyznę
  • ~Środa
    (2018-07-12 14:28)
    Dla POLITYKI to zawsze będzie horror. Ale skoro jest lepiej niż było , to darujcie sobie to straszenie.
  • ~balerito
    (2018-07-12 14:55)
    A te Kolumny Niepodległości co je PiS miał rozstawiać w całej Polsce to nas nie ochronią??? Jak to???!
  • ~motek
    (2018-07-12 15:02)
    Zwolennicy Plugawej Organizacji daja dziś upust swej frustracji i żółć się leje hektolitrami. Slychać wycie? Znakomicie.
  • ~Sepia
    (2018-07-12 15:15)
    Gocuł, przedstawiaj się już jako jajakobyły ty nieudaczniku
  • ~wjw
    (2018-07-12 15:16)
    A Maciora nadal pod ochroną ?
  • ~PO.N do de
    (2018-07-12 15:59)
    Tow. Gienierał ślepawy był gdy armią zarządzały BUle, Siemioniaki i psychiatrzy.
  • ~Janek-007
    (2018-07-12 16:25)
    Gen. Mieczysław Gocul powiedział: "Jego zdaniem "system bezpieczeństwa państwa jest w rozsypce".Udowodnię to metodą zero-jedynkową. Bo albo coś jest, albo czegoś nie ma. Nie ma systemu bezpieczeństwa, gdyż nie ma systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym." Moze mi ktoś qwa wytłumaczy bo pierwszy raz słyszę o udowodnianiu czegoś metoda zero-jedynkowa i na czym ta metoda polega. Moze to specyficzna metoda gen. Gocula i to może to dlatego Amerykanie wywalili go za drzwi z tego spotkania o którym opowiada bo nie znają metody zero-jedynkowej i bali się ze gen. Gocul coś będzie chciał im ta polska nieznana metoda udowodnić i zostaną skompromitowani.
  • ~jm
    (2018-07-12 16:34)
    obłuda generałka, a gdzie byłeś jak byłeś szefem sztabu, typowe lewackie zachowanie i oni jeszcze w wojsku?
  • ~obywatel
    (2018-07-12 16:42)
    Dziwne," odważne" to zachowanie tych naszych jenerałów z chwilą odejścia z armii, wtedy nagle dostają olśnienia i orientują się, że dowodzili armią w rozsypce. Dali by sobie siana....lizusy.
  • ~aals
    (2018-07-12 16:54)
    Całe nasze polaków szczęście że były.
  • ~sienkiewicz chenio
    (2018-07-12 20:16)
    Nie jest tak źle jak pan generał przedstawia ponieważ pancerzem i opoką obrony naszego kraju jest Pan Prezes. Wystarczy jeden telefon do prezydenta USA i wszystko jest zapewnione.
  • ~E tam.,,,,,,.,,,.
    (2018-07-12 20:39)
    Szef sztabu generalnego powinien milczeć jak kamień, a nie zachowywać się jak rozkapryszona primabalerina. Powinien znać różnicę między robotą sztabową , a polityką. Wiedzieć na czym polega kontrola cywilna nad armią. No chyba ,że koś za wzór wojskowego uważa totalitarystę Jaruzelskiego, który w jednym ręku piastował urząd premiera, pierwszego sekretarza PZPR oraz generała armii. Wiadomo,że Macierewicz , Duda i ta cała otoczka , to amatorzy , których czas urzędowania jest mocno ograniczony.

Może zainteresować Cię też: