Trzy tysiące złotych podwyżki dla posłów

2007-12-31 01:48 | Aktualizacja: 18:04
Trzy tysiące złotych podwyżki dla posłów

Trzy tysiące złotych podwyżki dla posłów / Inne)

Posłowie mają szczególne powody do hucznego świętowania Nowego Roku. Trzy tysiące złotych podwyżki to dużo nawet dla bogatych poselskich kieszeni. A taka właśnie suma wyląduje w przyszłym roku na kontach parlamentarzystów.
Jak pisze "Fakt", nasi parlamentarzyści zafundowali sobie noworoczny prezent - wydatki Sejmu będą w przyszłym roku aż o 44 mln złotych większe i wyniosą 396,585 mln złotych. Znaczna część tej sumy pójdzie właśnie na poselskie podwyżki.

Na prowadzenie biur posłowie od stycznia będą mogli wydać 12,5 tys. złotych miesięcznie, czyli aż o 2,5 tys. złotych więcej.

Poselskie pensje wzrosną do 9,9 tys. złotych na miesiąc. To oznacza dwieście złotych podwyżki.

Posłowie dostaną też wyższe diety - 2,5 tys. złotych. To więcej o 80 złotych.

Parlamentarzysci spoza stolicy też nie mają powodów do troski – od przyszłego roku na wynajęcie mieszkania w Warszawie dostaną co miesiąc aż 2,2 tys. złotych, czyli o dwieście złotych więcej niż teraz.

Gdy się pomnoży te kwoty przez liczbę posłów - a jest ich 460 - suma sięgnie kilkunastu milionów. A to przecież nie wszystko.

Podatnicy dalej będą łożyć na podniebne podróże posłów, którzy zupełnie za darmo latają po całym kraju, na przejazdy pociągami i autobusami, wyjazdowe posiedzenia sejmowych komisji i utrzymanie armii sejmowych limuzyn - wylicza "Fakt".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV