Fotyga i Łopiński bez ochrony
Szykuje się nowe spięcie na linii prezydent-rząd. Minister spraw wewnętrznych i administracji, Grzegorz Schetyna, zdecydował o odebraniu ochrony BOR współpracownikom Lecha Kaczyńskiego: Annie Fotydze i Maciejowi Łopińskiemu. Rozważa również odebranie ochrony Jadwidze Kaczyńskiej, matce prezydenta – dowiedział się tygodnik „Wprost”.
- Wnuczka prezydenta może stracić ochronę
- W MSZ nie ma miejsca dla Fotygi
- Trudna współpraca pałaców
- Tani chwyt zamiast taniego państwa
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Poniedziałek 2012-05-28

temp. min 3°C max. 24°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Na mocy ustawy o Biurze Ochrony Rządu ochrona przysługuje jedynie prezydentowi, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz najważniejszym ministrom. Każdy szef MSWiA może jednak wystąpić o ochronę dla osób, które w ustawie nie są wymienione.
Z tego prawa skorzystał rząd PiS, przydzielając BOR-owców szefowi Kancelarii Prezydenta (tę funkcję pełnili kolejno Aleksander Szczygło, Robert Draba i teraz Anna Fotyga), szefowi gabinetu politycznego prezydenta Maciejowi Łopińskiemu oraz matce głowy państwa.
"Schetyna najpierw poprosił nas o listę osób, które ochraniamy, a potem zapowiedział, że będzie wnioskował o odebranie ochrony Fotydze i Łopińskiemu. W sprawie pani Jadwigi Kaczyńskiej na razie nie będzie podejmował żadnych decyzji" – powiedział "Wprost" jeden ze współpracowników szefa BOR gen. Mariana Janickiego.





















Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!