Szef rządu zwiedził kompleks sportowy przy Gimnazjum nr 1 w Izdebkach koło Krosna. To pierwszy obiekt, który powstał w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012". Kilka tygodni temu premier ogłosił w swoim telewizyjnym orędzi, że chce by takie nowoczesne boiska powstały do końca tego roku w 600 gminach w całym kraju.

Jak podkreślił, trzeba pokazać tym wszystkim, którzy jeszcze nie wzięli się do roboty, że takie przedsięwzięcie jak Orlik - boisko dla każdego dziecka w polskiej gminie - jest możliwe. Jak dodał, warunkiem jest pomoc ze strony rządu i województwa.

"Tu w Izdebkach nie zabrakło ani dobrej woli, ani zaangażowania ze strony samorządu. Dzięki temu możemy dziś cieszyć się z otwarcia takiego pięknego obiektu, który będzie służył wszystkim dzieciom" - powiedział premier.

Przy okazji zaapelował do rodziców, by częściej spędzali czas ze swoimi dziećmi, na przykłąd grając z nimi w piłkę. "Zwracam się jako ojciec do wszystkich ojców - prawdziwi Polacy uczą swoich synów i córki grać w piłkę. Lepiej grać z dzieciakami w piłkę niż się bić. Lepiej wychowywać przez sport i miłość, niż przez przemoc" - powiedział Tusk.