"Traktat Lizboński nie definiuje pojęcia rodziny, co otwiera furtkę do legalizacji małżeństw homoseksualnych. A przecież mężczyzna z mężczyzną czy kobieta z kobietą nie są zdolni do prokreacji. Czy to nie jest cywilizacja śmierci?" - pyta Anna Sobecka, którą cytuje portal tvp.info.

List do premiera i prezydenta Irlandii podpisało jeszcze dwóch kolegów Sobeckiej - Bogusław Kowalski i Gabriela Masłowska. Dziękują w nim za odrzucenie traktatu lizbońskiego i powstrzymanie dzięki temu planów reformy Unii Europejskiej.

"Prosimy przyjąć wyrazy szacunku i podziękowania dla Narodu Irlandzkiego, który wykazał wielką mądrość odrzucając w referendum Traktat Lizboński. Decyzja Irlandczyków jest zwycięstwem wolności nad sztucznymi pomysłami elit chcących narzucić rozwiązania godzące w fundamentalne prawo do życia człowieka oraz prawo narodu do zachowania swojej tożsamości" - piszą posłowie w liście, do którego dotarł portal tvp.info.

"Mamy nadzieję, że dzięki decyzji Irlandczyków, przywódcy UE podejmą debatę razem z narodami Europy, jaka powinna być Wspólnota Państw Europejskich, w wyniku której odstąpi się od pomysłów kreowania cywilizacji śmierci oraz przypomni się chrześcijańskie korzenie Europy" - dodają posłowie PiS.