Wiadomo, że najsłynniejszy redemptorysta zainteresowany jest trzema osobami: Mirosławem Piotrowskim, Urszulą Krupą i Witoldem Tomczakiem. Cała trójka to dziś eurodeputowani. Wszyscy dostali mandaty w 2004 roku startując z list Ligi Polskich Rodzin.

"Na razie jesteśmy pozytywnie zaskoczeni sygnałami, jakie płyną do nas od ojca dyrektora. Te trzy osoby to dla nas warunek absolutnie do spełnienia. Jeśli to ma być jedyna cena, jaką przyszłoby nam zapłacić za poparcie Torunia, to na pewno dojdziemy do porozumienia" - powiedział TVP Info jeden z członków komitetu politycznego PiS.

Z ustaleń TVP Info wynika, że spośród pozostałych eurodeputowanych kojarzonych z Radiem Maryja spore szanse na znalezienie się na listach PiS mają także Bogdan Pęk oraz Dariusz Grabowski.

Najsłynniejszy redemptorysta nie poprzestaje więc na eurosceptycznej agitacji. Chce szkodzić - jak często podkreśla - "cywilizacji śmierci" poprzez zaangażowanych polityków, wysyłając ich do Brukseli. Szuka w szeregach PiS. Tam chce znaleźć ludzi, którzy będą - jak głosi Radio Maryja - bronić dzieci poczętych przed mordercami i Polaków przed traktatową wizją europejskiego państwa.