"Bogdan Klich przekazał Julii Piterze, odpowiedzialnej w rządzie za walkę z korupcją, dokumenty dotyczące obsady ponad 100 stanowisk w jednostkach podległych lub nadzorowanych przez resort obrony" - poinformował rzecznik MON Robert Rochowicz.

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że prezesem zarządu Grupy Hoteli Wojskowej Agencji Mieszkaniowej (WAM) został Marcin Dulian. Według portalu onet.pl, Dulian i Klich poznali się w 1980 r., razem działali w NZS i opozycji demokratycznej. W 2004 r., gdy Klich dostał się do Parlamentu Europejskiego, Dulian został dyrektorem jego biura. Gdy Klich złożył mandat europosła, Duliana - w listopadzie 2007 r. - wybrano z rekomendacji PO na wiceprezesa Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Jak podawały media, we wrześniu ubiegłego roku dyrektorem krakowskiego oddziału WAM został Grzegorz Lipiec - sekretarz małopolskiej PO i wieloletni współpracownik Klicha. Przed rokiem minister powołał do rady nadzorczej WAM Katarzynę Góralczyk - zastępcę przewodniczącej krakowskiej dzielnicy Stare Miasto. A w październiku członkiem rady nadzorczej spółki Zespół Zarządców Nieruchomości WAM został radny Krakowa Kajetan d'Obyrn.

Szef resortu obrony Bogdan Klich podkreślał w poniedziałek w TVN 24, że osoby na kierownicze stanowiska w jednostkach związanych z MON wyłaniane są w "otwartych procedurach konkursowych". "Nie wymyślono do tej pory nic bardziej przejrzystego" - tłumaczył.