"Mamy do czynienia z palikotyzacją obyczajów. Oglądanie tego posła przysparza nie tylko mnie, wielu cierpień" - tak ostatnie wypowiedzi polityka PO komentuje w TVP Info Rzecznik Praw Obywatelskich.

Janusz Kochanowski nie ma wątpliwości, że Janusz Palikot zasługuje na potępienie. "To są zachowania obsceniczne, ze szkodą dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla małoletnich dzieci, które nie powinny czegoś takiego oglądać" - mówi Rzecznik Praw Obywatelskich. Dodaje, że tak naprawdę nie chodzi tylko o ostatnie wypowiedzi posła Platformy.

"Poseł Palikot wielokrotnie dopuścił się przestępstw zniesławiania i zniewagi wielu osób. W moim urzędzie badam sprawę, określenia przez niego w sposób, którego nie będę powtarzał, prezydenta RP. Tylko nieefektywność, niefunkcjonalność organów ścigania sprawia, że nie dochodzi do wszczęcia postępowania przeciwko niemu" - wyjaśnia Kochanowski.

Rzecznik przyznaje, że interesował się też stanem psychicznym posła Palikota. "Niedawno pytałem jednego z byłych posłów PO czy pan Palikot nie jest przypadkiem chory psychicznie. Usłyszałem, że to co robi, robi z pełnym wyrachowaniem. W ten sposób należałoby wykluczyć, że choroba psychiczna stanowi okoliczność ekskulpującą" - dodaje Kochanowski w rozmowie z TVP Info.