"Jeszcze dziś do marszałka sejmu trafi zastrzeżenie Platformy Obywatelskiej wobec kandydatury Antoniego Macierewicza" - mówi na Grzegorz Dolniak. Jutro zajmie się nim prezydium Sejmu i kluby.

"Macierewicz nie posiada w tej chwili certyfikatu dostępu do informacji niejawnych, a to może oznaczać, że prace komisji w pewnym momencie mogą zostać wstrzymane, bo jeden z jej prominentnych członków nie będzie miał wglądu do dokumentów wyjaśnia" - Dolniak.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że PO jest gotowa zgodzić się na kandydaturę Andrzeja Dery z PiS.

"Ale PiS jest partią autonomiczną i sam wybiera kandydatów do komisji. Zresztą, z całym szacunkiem, nie sądzę, żeby poseł Andrzej Dera był zainteresowany rekomendacją Platformy Obywatelskiej do jakiejkolwiek komisji. Niech PO zajmie się rekomendują swoich kandydatów, a nam zostawi naszych" - odpowiada Joachim Brudziński.

Co PiS zrobi, jeżeli PO zawetuje udział Macierewicza w komisji? "Nie sądzę, żeby wokół tej komisji i tej tragedii PO chciała się siłować, szukać sporu i linii konfrontacji. Wierzę w elementarną uczciwość i to, że nikomu nie przyjdzie przy okazji tej sprawy szukać konfliktów" - dodaje Brudziński.