Pozwolenie na picie piwa na stadionach to miał być prezent PO dla fanów sportu. Posłowie nie ukrywali też, że chcą, aby podczas Euro 2012 można było pić piwo na stadionach. Jednak prawdziwi kibice, a nie kibole, nie chcą takiego prezentu. Bo sami najlepiej wiedzą, że to alkohol jest najczęściej przyczyną burd na trybunach.

>>> Kibice od dawna protestują przeciwko obecności alkoholu na stadionach

Przedstawiciele kibiców w rozmowie z Władysławem Stasiakiem, wiceszefem prezydenckiej kancelarii, skarżyli się także na tzw. zakaz klubowy. To propozycja, zgodnie z którą organizator meczu będzie mógł osobom łamiącym regulamin zakazać wstępu na swe kolejne imprezy. Ich zdaniem będzie to sposób, dzięki któremu kluby będą omijały sądy i wydawały niesprawiedliwe werdykty. Kibice proponują, żeby pozostawić funkcjonowanie zakazu sądowego wydawanego przez sądy 24-godzinne.

>>> Posłowie pozwolili pić piwo na stadionach

Projekt ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych czeka teraz na rozpatrzenie przez komisję senacką. W marcu w Kancelarii Prezydenta ma dojść do spotkania, w którym wezmą udział przedstawiciele rządu, PZPN, ekstraklasy i kibiców.